Держкіно презентувало тізер фільму "Тарас. Повернення"

Держкіно презентувало тізер фільму "Тарас. Повернення"

Відео
1608
Ukrinform
З нагоди 203-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка презентовано тізер повнометражного художнього фільму "Тарас. Повернення" (робоча назва "Таразі. Прощання з пустелею"), вихід якого в прокат планується за рік - у березні 2018-го.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно/

"Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок уже відбулася в Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані. Вихід картини на широкі екрани запланований на березень 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Загальний бюджет стрічки - 44,8 млн гривень, 50% якого - за рахунок Державного агентства України з питань кіно. Спільне виробництво фільму здійснює Україна (продюсерський центр "ІнсайтМедіа" та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія Tanaris Production).

Автор сценарію та режисер - актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. У 2012-му році цей сценарій переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Продюсер - Володимир Філіппов (ІнсайтМедіа), оператор -  Олександр Кришталович.

Ролі у фільмі виконують Борис Орлов (роль Кобзаря), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Олег Волощенко, Роман Луцький, Ганна Топчій та Акнієт Орінтай.

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його  помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетровського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тарасові й видавати указ про звільнення. Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими. Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>