"Гіркі жнива" мають змусити світ заговорити про Голодомор - продюсер

Укрінформ
Головною метою створення фільму "Гіркі жнива", який вже завтра, 23 лютого, виходить в широкий прокат в Україні та багатьох інших країнах, було донести світові правду про трагедію Голодомору.

На цьому наголосив під час прес-конференції, що передувала сьогоднішній прем'єрі стрічки в Києві,  продюсер фільму Ян Ігнатович.

"Метою нашого фільму було дати знання, яке має розповсюдитися світом, про трагедію Голодомору. Це  має контекстуалізувати і створити дискусію, інтелектуальну дискусію в першу чергу, яка створить середовище для знання і розуміння трагедії Голодомору. Це стосується також і країн, керівництво яких заперечує факт Голодомору. Не можна утримувати правду від абсолютно усіх людей", - підкреслив Ян Ігнатович. 

Як зазначив виконавчий продюсер фільму Денніс Девідсон, історія Голодомору в Україні була і залишається невідомою на Заході.

"І не дуже приємним фактом для Заходу є те, що західні медіа цю історію багато в чому замовчували, умиротворюючи в такий спосіб Сталіна. І ця ситуація є аналогією до того, що відбувається сьогодні (між РФ і Україною - ред.). В будь-якому випадку можна сказати, що тоді, в 1930-ті роки, Захід явно не зробив так багато, як міг би, для того, щоб виправити щось в ситуації з Україною", - сказав він.

Девідсон також додав, що сьогодні завдяки дистрибуції і показу цього фільму в багатьох країнах, крім Росії (перед цим Ян Ігнатович уточнив, що "наразі нема великого зацікавлення, щоб цей фільм показувати в Росії", - ред.), є надія зробити ці події 1930-их років і їхні можливі паралелі з українською сучасністю більш зримими, доступними і зрозумілими для Заходу. 

Водночас режисер фільму Джордж Менделюк зазначив, що ця історія - особиста, вона спирається на досвід батька, який розповідав про особливості української культури, і особисту історію матері. 

"Важливим є, що це історія любові, а по-друге, що ця історія відкриває секрети. А секрети, будучи відкритими, дають шлях до певного лікування, до заспокоєння, до загоєння ран. Тому що все, що відкривається світові, рано чи пізно може гоїтися. В той час, як продовжувати вірити, що Голодомору не існувало, що це просто вигадка або якийсь пропагандистський трюк, така поведінка буде загострювати  негативні ефекти, негативні тенденції, які будуть продовженням тієї політики, яка породила Голодомор", - зазначив Менделюк.

Тому, за його словами, задачею цього фільму було "пролити світло на ці події, на секрети і водночас нагадати про те, що любов є тим світлом, яке може темні загадки, таємниці зробити шляхом до загоєння".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-