Фільм

Фільм "Гіркі жнива" виходить у прокат в Україні та за кордоном

Укрінформ
Урочиста прем'єра фільму "Гіркі жнива" про Голодомор в Україні відбудеться сьогодні в Києві. Вже завтра, 23 лютого, стрічка виходить в широкий прокат в Україні, її також покажуть в 45 країнах світу. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"23 лютого фільм покажуть в кінотеатрах Австралії. 24 лютого його побачать глядачі Англії та Америки. В Канаді - 3 березня. Тобто майже скрізь, в цілому світі, "Гіркі жнива" вийдуть на широкий екран в кінці лютого - в першій половині березня", - сказав у коментарі кореспондентові агентства продюсер фільму Ян Ігнатович (Канада).

Він додав, що вже підписано більше контрактів, і є численні домовленості про спеціальні покази стрічки, а також на телебаченні в різних країнах з метою охопити якомога ширшу аудиторію.

"Це не є масове кіно, не Star Wars. Але ми сподіваємося, що глядачі підуть дивитися наш фільм, що про нього будуть говорити, що він справить велике враження", - підкреслив Ігнатович.

Під час прес-конференції, що відбулася перед київською прем'єрою "Гірких жнив", продюсер наголосив, що на початку праці над фільмом його ініціатори і вся команда добре усвідомлювали, що факт голодомору є невідомим на Заході, тож було дуже важливим зробити кіно у форматі для західного глядача.

"Це визначило нашу мету. Ми орієнтувалися на те, щоб зробити цей факт максимально відомим, щоб зробити цей фільм у такому форматі, який би був цікавий західному глядачу. Ми користувалися такими техніками, такими засобами, які могли б максимально зацікавити західного глядача. Мені здається, що нам це вдалося, тому що фільм зараз буде в прокаті в 45 країнах. Ми досягли своєї мети", - підкреслив Ігнатович, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

У фільмі грають відомі актори - Саманта Баркс (Наталка), Макс Айронс (Юрій), Теренс Стемп, Тамер Хассан, Баррі Пеппер, українці Остап Ступка та Олександр Печериця. Журналістів на сьогоднішньому допрем'єрному перегляді вразила зворушлива гра виконавця ролі хлопчика Любка - Джека Холлінгтона.

"Важливою частиною нашої історії є повернення героя. І цей момент повернення уособлений в персонажі Любка... Цей момент сповнений величезним емоційним навантаженням, який змусив розплакатися всіх, хто це бачив. Цей момент символізує те, що, незважаючи на все, що відбулося через Сталіна і його терор, родина все ж таки залишилася і Любко є її частиною, так само, як Юрко і Наталка", - сказав режисер фільму Джордж Менделюк.

Саманта Баркс розповіла, що, коли вперше прочитала сценарій, була вражена тим, що ця історія є таємницею для західного світу.

"Ні я, ні мої знайомі не знали про цю надзвичайно важливу і сумну історію. Я навіть не сумнівалася в тому, щоб стати частиною цієї історії і допомогти розповісти про ці події, які дуже довго замовчувалися. Мій персонаж - Наталка - надзвичайно сильна людина, яка мене надихає, якою я захоплююся. Я вважаю цю історію важливою для того, щоб бути озвученою в західному світі. Я дуже рада, що долучилася до того, щоб цю історію почули", - підкреслила актриса.

Кадр із фільму "Гіркі жнива"

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-