У Центрі Курбаса виступають за модернізацію культурної політики - 08.02.2017 19:37 — Новини Укрінформ
У Центрі Курбаса виступають за модернізацію культурної політики

У Центрі Курбаса виступають за модернізацію культурної політики

793
Ukrinform
У Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса наголошують на модернізації культурної політики. Зокрема, у Центрі вже розробили план реформи, яка поєднує європейські принципи та новітній український досвід.

Про це під час прес-конференції на тему: "Модернізація культурної політики: стратегія, реформа, перспективи" в Укрінформі повідомила науковий співробітник НЦТМ ім. Л.Курбаса Надія Мірошниченко. 

"Коли ми говоримо про реформу, нам потрібно зрозуміти, куди ми йдемо. Є два головні питання - це питання ідентичності, оригінальності, тобто ми маємо зрозуміти, в чому наша ідентичність, і друге питання - питання інтеграції української культури в європейський загальносвітовий простір", - сказала Мірошниченко.

За її словами, сьогодні необхідні нові форми та методи державного фінансування мистецьких інституцій та запровадження культурної політики як політики інституціоналізації, модернізація українського законодавства за досвідом країн Європи.

На думку Мірошниченко, сьогодні театральна галузь є найпроблемнішою зоною, яка не зазнала реформування за європейськими принципами і консервується у моделях, які застосовує тоталітарна Російська Федерація. Ліквідація важливих стратегічних напрямів, спрямованих на розвиток, - програми підтримки п'єс і перекладів, фахових видань, стажування для молоді, наукових центрів (зокрема і Центру Курбаса) є особливо загрозливою в умовах гуманітарної гібридної війни.

За її словами, необхідні державні програми підтримки незалежних театрів, фахових видань, сучасної драми і перекладів, творчої і наукової молоді, створення грантової фундації Державного агентства з розвитку театрального мистецтва (Інститут театру).

"Ми повинні запровадити культурну політику і певні пріоритети. Наприклад, відносно театрів - це може бути сучасна національна драма, нові переклади, підтримка молоді. В Україні в 10 разів менше театрів, ніж за нормами Європи. Потрібно запровадити механізми підтримки незалежних театрів", - зауважила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>