В Чехії у могилі письменника Олександра Олеся хочуть поховати іншу людину - ЗМІ

В Чехії у могилі письменника Олександра Олеся хочуть поховати іншу людину - ЗМІ

2509
Ukrinform
Рештки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований у Чехії - примусово ексгумовані.

Як стало відомо DT.UA, у могилі Олеся на Ольшанському кладовищі у Празі збираються поховати іншу людину.

Як відомо, Олександр Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень — ред.). За словами представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12:00 3 січня 2017 року, плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі. Могилу письменника вже розкопали. Наразі на Ольшанському кладовищі знаходяться представники української діаспори, які чекають на консула, повідомляє DT.UA. 

Міністр інформполітики Юрій Стець зазначив у коментарі DT.UA, що відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її. У свою чергу, на прохання про офіційний коментар Міністерства закордонних справ з цього приводу, у прес-службі МЗС попросили DT.UA надіслати до міністерства інформаційний запит.

Фото Ігоря Булиги


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-