НАБУ пропонують перевірити Український культурний центр у Москві

НАБУ пропонують перевірити Український культурний центр у Москві

Укрінформ
Україні слід уважніше стежити за гуманітарною політикою Національного культурного центру України (НКЦУ) в Москві, а Національному антикорупційному бюро України треба перевірити фінансову діяльність цієї державної установи.

Таку думку на прес-конференції у Києві висловив російський правозахисник, представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У НЦКУ повинна пройти докорінна реорганізація, має відбутися повна чистка - ніяких сепаратистських настроїв, якщо там висить український прапор... У вас є спеціальні органи, спецслужби - проведіть перевірку незалежної комісії, яка б не належала до ДУС. Я пальцем покажу будь-яким експертам, які мають досвід слідчих дій з економічних питань, де шукати і що шукати. Я не проти ДУС, я проти крадіїв", - сказав Шрейдлер.

Він нагадав, що НЦКУ не фінансується з Києва, а перебуває на самозабезпеченні, заробляючи за рахунок здачі в оренду приміщень будівлі, розташованої в історичному центрі Москви. За інформацією ЗМІ, одне з підвальних приміщень здавалось під ресторан, і за документами центру платили 800 тис. російських рублів на місяць. Але зараз, коли ресторан виїхав, це приміщення у базах ріелторів виставлено на оренду за ціною 2 млн. рублів.

"Послухайте мене: зараз криза, і зараз нерухомість у Москві виставляється на оренду за менш як 50% від реальної вартості. Беріть калькулятор і рахуйте: там була ціна понад 4 млн. рублів, а українська казна отримувала 800 тис.", - зазначив Шрейдлер.

Він також повідомив, що за два дні до сьогоднішньої прес-конференції було звільнено Андрія Бабікова, який з 2009 року працював заступником директора НКЦУ з господарських питань і відповідав за стосунки з орендарями.

"Усе це організовано не Бабіковим, він пішак, якого вам віддають", - переконаний російський правозахисник.

Координатор громадської організації "Автомайдан Київ" Дмитро Карп у свою чергу заявив, що тут ідеться про корупцію, а повноваження розслідувати її має НАБУ.

"Воно має ініціювати перевірку НЦКУ", - вважає громадський активіст.

Культурний центр України у м. Москві був створений відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 14 травня 1993 року. Постановою Кабінету міністрів України від 16 січня 2003 року Культурний центр України у м. Москві передано в управління Державному управлінню справами. Указом Президента України від 8 лютого 2010 року Культурному центру України у м. Москві надано статус національного.

3 березня 2016 року Державним управлінням справами (ДУС) Президента України на посаду директора Культурного центру у Москві було призначено Володимира Іонова, проте російська влада не реєструвала нового директора центру. Співробітники два місяці не отримували заробітної плати. 31 серпня Росія розблокувала роботу Культурного центру України у Москві, внісши до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни у відомості про нового директора центру Іонова.

21 вересня ЗМІ повідомили, що співробітники Культурного центру України з числа громадян Росії захопили будівлю Центру, і не пустили гендиректора Іонова на його робоче місце.

23 вересня ДУС спростувало інформацію про захоплення Національного культурного центру України у Москві і заявило, що установа працює у штатному режимі. При цьому в ДУС пообіцяли провести перевірку фактів щодо ситуації, яка склалась у колективі центру, а за її результатами вжити всіх необхідних заходів для нормалізації роботи культурного центру відповідно до чинного законодавства та міжурядових угод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-