Кримські музеї не мають права на "скіфське золото" в Нідерландах - Мін'юст

Кримські музеї не мають права на "скіфське золото" в Нідерландах - Мін'юст

Фото
1244
Ukrinform
Кримські музеї 5 жовтня на судовому засіданні окружного суду м.Амстердам відстоюватимуть своє право на повернення експонатів, наданих ними на виставку скіфського золота. Але рішення має бути не на їхню користь.

На цьому наголосив заступник міністра юстиції України Антон Янчук під час брифінгу в Укрінформі.

"Кримські музеї вимагають повернення своїх експонатів собі, базуючись на договорі, укладеному ними з Музеєм Алларда Пірсона. Україна ж вимагає повернення цих цінностей на контрольовану нею територію як власник. Держава Україна як власник має переважне право на реалізацію своїх повноважень порівняно з кримськими музеями, які не є власником, яким колись було надане право оперативного управління відповідними музейними цінностями. По-друге, права управління цим музеям були скасовані. І на сьогодні, відповідно до законодавства України, вони не мають правової підстави управляти цими цінностями", - сказав Янчук.

Тому, за його словами, в суто правовій площині цей спір не є надзвичайно складним.

"І держава Україна вважає, що її позиція є правильною і сильною, тому розраховує, що рішення за результатами слухань у справі буде винесено на її користь", - наголосив він.

Однак, додав заступник міністра юстиції, поряд з правововою площиною спору існує політична й  інформаційна, "в якій сторона кримських музеїв і РФ вживає певних заходів для створення відповідних інформаційних приводів, тем і певної дезорієнтації учасників процесу".

"Тому важливо, щоб інформагенства, наші партнери розуміли суть справи, відрізняли правову площину від інформаційної та політичної", - зазначив Янчук.

У лютому 2014 р. колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в музеї Алларда Пірсона. Виставка складалася з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири - в Криму (Сімферополь, Керч, Бахчисарай і Херсонес). Серед експонатів виставки - артефакти зі скіфського золота, церемонійний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів. Наразі у музеї Алларда Пірсона перебуває 565 експонатів - це 2111 одиниць зберігання - із кримських музеїв до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>