Юрію Андруховичу вручили медаль імені Гете

Юрію Андруховичу вручили медаль імені Гете

1749
Ukrinform
Український письменник Юрій Андрухович у неділю, 28 серпня, був нагороджений медаллю Гете - нагородою, яка з 1955 року щорічно вручається німецьким Гете-Інститутом за заслуги в поширенні німецької мови та культури за межами німецькомовного світу і підтримку міжнародної співпраці в сфері культури.

Про це інформує DW.

"Окрім Андруховича, нагороди під час церемонії нагородження у місті Веймарі також отримали відомий нігерійський фотограф Акінбоде Акінбії та директор Національного музею Грузії Давид Лордкіпанідзе", - йдеться в повідомленні.

Представляючи цьогорічних лауреатів, президент Гете-Інституту Клаус-Дітер Леманн назвав їх "визначними особистостями та невтомними міжкультурними медіаторами".

"Усі троє лауреатів відкрито і рішуче виступають за культурний обмін з Німеччиною, усі вони є центральними голосами у культурному діалозі у своїх батьківщинах. Усі троє знають зі свого особистого досвіду про виклики, які ставить перед людьми міграція, та як з ними справлятись. Для нас вони є вірними друзями, розумними співрозмовниками, критичними радниками та важливими супутниками і провідниками роботи Гете-Інституту за кордоном", - наголосив Леманн.

Цьогорічне нагородження було присвячене темі "Міграція культур – культури міграції", яка є особливо актуальної для Німеччини на тлі великої кількості біженців і мігрантів, зокрема із Сирії, де триває громадянська війна.

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович є послідовним прихильником європейської інтеграції України. Серед іншого, він відомий тим, що перекладає українською твори німецькомовних письменників, зокрема, він переклав поезію Райнера Марії Рільке, а також сучасну німецькомовну поезію.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-