Мінкульт просять хоч переписати старовинності, які Кремль вивозить із Криму

Мінкульт просять хоч переписати старовинності, які Кремль вивозить із Криму

746
Ukrinform
Україна має активніше реагувати на дії Росії, яка привласнила об'єкти культурної спадщини в Криму, і сприяти арешту музейних експонатів, що переміщуються з півострова.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.

«Україна, так чи інакше, намагається реагувати на дії окупантів, але ці дії недостатньо активні», - вважає Тищенко.

Наприклад, в Ермітажі має бути організована виставка картин з фондів музею Феодосії, і було б непогано, якби наше Міністерство культури хоча б склало перелік експонатів цього музею, «щоб на них можна було накласти арешт».

Як говорить експерт, у світі є механізми реагування на переміщення такого роду культурних об'єктів, і їх необхідно вивчати.

«Звичайно, в України обмежене меню дій у таких ситуаціях, але якщо подивитися детальніше реакцію на різні конфлікти у світі навколо об'єктів культури, то вихід знайти можна», - вважає Тищенко.

Нагадаємо, в середу в Укрінформі представлено аналітичне видання «Крим. Анексована власність», згідно з яким за період анексії Росією Криму там втрачено 42,7 тисяч об'єктів власності України, у тому числі шість історико-культурних заповідників, 300 тисяч музейних експонатів, близько 14 тисяч пам'яток культури, з яких майже 150 історико-архітектурних об'єктів занесено до списку ЮНЕСКО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>