Для захисту кримськотатарської мови першочергово розроблять правопис - Верещук

Для захисту кримськотатарської мови першочергово розроблять правопис - Верещук

Укрінформ
Для захисту кримськотатарської мови необхідно першочергово розробити правопис та нормативно-правову базу щодо його затвердження.

Як передає Укрінформ із посиланням на повідомлення Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Телеграмі, про це віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук сказала під час першого засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови.

«Кримськотатарська мова – це унікальне культурне надбання, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО. І саме ми зобов’язані її зберегти. Зараз маємо сфокусуватися на тих напрямах, які дають реальні результати. Першочергово – розробити правопис і нормативно-правову базу для його офіційного затвердження. Це має стати сигналом окупантам в Криму, що Україна не допустить зникнення кримськотатарської. Ми докладемо максимум зусиль для її розвитку, в тому числі через діяльність Нацкомісії», – наголосила Верещук.

Учасники засідання зосередилися на першочергових кроках з виконання Стратегії та Операційного плану з її реалізації.

«Основною умовою функціонування будь-якої мови є наявність правопису. Саме затвердження правопису зможе підсилити авторитет кримськотатарської мови й сприятиме її популяризації в Україні та світі», - йдеться у повідомленні.

Учасники обговорили можливість створення робочої групи з питань правопису кримськотатарської мови. До її складу мають увійти мовознавці, які працюватимуть над розробкою офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.

Читайте також: До Нацкорпусу кримськотатарської мови вже внесли понад 670 матеріалів

Нацкомісія була утворена урядом на початку січня цього року на виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Співголовами Нацкомісії, окрім Верещук, також є Постійний Представник Президента в АРК Таміла Ташева та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

У засіданні взяли участь представники державних органів, які входять до складу Нацкомісії, а також науковці та мовознавці з освітніх установ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-