У Чорному морі відновили вільний доступ суден до українських портів

У Чорному морі відновили вільний доступ суден до українських портів

Укрінформ
У Чорному морі завершилась дія прибережних попереджень для судноплавства через проведення Росією артилерійських та ракетних стрільб.

Як передає Укрінформ, про це повідомила 21 лютого пресслужба Державної служби морського та річкового транспорту України, пославшись на підпорядковану держустанову «Держгідрографія».

«Прибережні попередження 41/22 42/22 скасовані. Плавання рекомендованими шляхами 44,60 відкрито», - йдеться в повідомленні пресслужби.

Зазначається, що, станом на 21 лютого, райони, раніше оголошені небезпечними для плавання через проведення артилерійських та ракетних стрільб Російської Федерації, скасовані відповідно до терміну їх дії з 13 до 19 лютого 2022 року.

Читайте також: Україна у разі нападу може просити Туреччину закрити протоки для РФ у Чорне море – посол

Наразі Україна оголосила прибережне повідомлення 72/22 щодо навчань підрозділів ВМС ЗС України у даному регіоні. Навчання не обмежують цивільне судноплавство, прохід зазначеними рекомендованими шляхами та підхід до/з портів у Чорному морі, уточнили в Морській адміністрації.

Як повідомлялося, 13 лютого значні райони Чорного моря були обмежені для судноплавства, «згідно з прибережними попередженнями, виданими ДУ «Держгідрографія» на підставі листа Управління навігації та океанографії міноборони РФ.

ДУ «Держгідрографія» на виконання доручення Міністерства інфраструктури провела позапланові промірні роботи в районі Дністровської банки задля пошуку безпечного проходу суден і 15 лютого визначила коридор для безпечного заходу торгових суден до українських портів, аби не допустити блокування їх роботи.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань з 13 по 19 лютого цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-