Україна не виключає, що бойові катери доправлять в Азовське море через Керченську протоку - Неїжпапа

Україна не виключає, що бойові катери доправлять в Азовське море через Керченську протоку - Неїжпапа

Укрінформ
З наступного року Україна почне отримувати швидкісні бойові катери Mark VI, частину з яких планується доправити в Бердянськ. Тож Україна не виключає прохід наших катерів до цього порту через Керченську протоку.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю УНІАН повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

“Це катери, скажімо так, прибережної зони. За рахунок невеликого розміру вони будуть дуже корисними в Азовському морі. Дунай, лимани – теж місце роботи цих катерів. Вони швидкі, маневрені, непомітні, багатофункціональні. Цей катер — універсальна невеличка платформа, яка може дуже швидко доставити якийсь невеличкий резерв в ту або іншу точку. Він чудово підходить для спеціальних операцій. Для прикладу - доставка морської піхоти. На ньому можуть бути встановлені невеличкі протибійні комплекси. Він як паличка-виручалочка для підтримання сприятливого оперативного режиму та забезпечення дії основних справ флоту. Ці катери й платформи саме для цього будуть використовуватися”, - розповів Неїжпапа, додавши, що очікує отримання 12 таких катерів.

Командувач відзначив, що технічно можна доправити катери до Азовського моря, зокрема до Бердянська, двома шляхами: “Є два шляхи, і вони залишаються – через Керченську протоку і суходолом (так на Азов доставляли наші малі броньовані катери)”.

Відповідаючи на запитання, чи можуть піти катери через Керченську протоку, Неїжпапа зазначив: “Думаю, що будемо розглядати цей варіант. Ми повинні залишати за собою право проходу наших кораблів через Керченську протоку. Подивимося”.

Як повідомляв Укрінформ, 4 липня Президент Володимир Зеленський заявив на Одещині під час урочистих заходів із нагоди Дня ВМС ЗСУ, що Сполучені Штати Америки у наступному році розпочнуть передачу Україні швидкісних бойових катерів Mark VI.

У червні 2020 року уряд США провів необхідні процедури для затвердження продажу Україні 16-ти патрульних катерів Mark VI, а також пов'язаного з ними оснащення орієнтовною вартістю 600 млн дол.

За даними Агентства з питань оборонного співробітництва та безпеки США, крім 16 бойових катерів, Україні будуть продані 32 гармати MSI Seahawk A2; 20 електрооптичних інфрачервоних радіолокаторів (FLIR); 16 акустичних пристроїв дальнього радіуса дії (LRAD) з 5-мегаметровою локаційною системою; 16 ідентифікаційних систем IFF; 40 гармат MK44; комунікаційне обладнання; допоміжне обладнання; запасні та ремонтні частини; інструменти та випробувальне обладнання тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-