Політв'язень Яцкін оголосив голодування в російському СІЗО

Політв'язень Яцкін оголосив голодування в російському СІЗО

Укрінформ
Український політв’язень Кремля Іван Яцкін оголосив голодування.

Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Телеграмі.

Як написала омбудсман, за словами його адвоката Миколи Полозова, під час етапування із тимчасово окупованого Криму для відбування покарання в РФ Яцкіна "перевезли в сумнозвісне тортурами СІЗО-1 міста Саратова. З боку російських тюремників стосовно Івана Яцкіна систематично здійснюються провокації. Зокрема за те, що він не дозволив у своїй присутності образливих висловлювань на адресу української нації та України, був підданий приниженню: у нього відібрали всі ліки, порвали єдину сумку для особистих речей, заборонили користуватися кіоском і купувати там воду, а вода в камері не придатна для споживання".

За словами Денісової, також повністю ігнорується стан здоров’я Яцкіна, який страждає на хронічне захворювання ніг: запалення судин призвело до утворення трофічних виразок, внаслідок чого відбувається нагноєння. Медична допомога йому не надається. Голодування у такому стані може призвести до найгіршого.

Нелюдське ставлення до громадянина України є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яке прирівнюється до тортур і нелюдського поводження, і статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН, наголосила уповноважена.

Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити громадянину України Яцкіну належні умови тримання, відповідно до міжнародних стандартів.

Як повідомляв Укрінформ, Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року і перебував у московському слідчому ізоляторі "Лефортово" за підозрою в державній зраді і співпраці з українськими спецслужбами. За словами адвоката Миколи Полозова, взимку чоловік отримав обмороження ніг через те, що його тримали на сильному морозі без взуття близько 40 хвилин.

13 квітня "суд" у тимчасово окупованому Криму почав розгляд його справи.

У травні так званий "Верховний суд Криму" незаконно засудив Яцкіна до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

На початку листопада стало відомо, що Яцкіна помістили у штрафний ізолятор російської колонії в Краснодарському краї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-