Троє фігурантів справи

Троє фігурантів справи "Веджіє Кашка" у критичному стані - адвокати

Укрінформ
"Суд" в окупованому Криму переніс на 24 січня розгляд кримінальної справи "Веджіє Кашка", у зв'язку з госпіталізацією одного з фігурантів справи Асана Чапуха. 

Стан здоров'я інших фігурантів даної справи також критичний, тож ігнорування скарг захисту може призвести до "поганих наслідків", заявили адвокати на відео, розміщеному на Facebook-сторінці "Кримської солідарності".

"Сьогодні справу Веджіє Кашка перенесли на 24 січня. Причина в тому, що Асан Чапух потрапив до лікарні через внутрішню кровотечу. Стан здоров'я мого підзахисного Казіма Аметова також критичний. Я його таким ще не бачив, з кожним судовим засіданням йому стає все гірше й гірше. Він каже, що задихається, ледве дихає, що йому роблять якісь уколи, які не допомагають", - розповів адвокат Еміль Курбедінов.

За його словами, інший фігурант справи Руслан Трубач сидить в одній камері із тяжкохворим Едемом Бекіровим, якому надає допомогу, і також називає його стан критичним.

"Руслан Трубач говорив про Едема Бекірова, який без ноги з операцією на серці, він говорив, що ця людина скоро помре... Він каже, що нога у нього вже синя, що йому постійно погано з серцем. Я вважаю, що це тортури й повільне вбивство людей, які не зрозуміло з яких причин перебувають у слідчому ізоляторі", - заявив Курбедінов.

За його словами, він разом із колегами у даній кримінальній справі звернулися до "суду", заявивши, що життю і здоров'ю їхніх підзахисних загрожує небезпека і просили змінити запобіжний захід із тримання в СІЗО на домашній арешт, "проте це клопотання навіть не розглядалося".

Читайте також: Фігуранта "справи Веджіє Кашка" Чапуха госпіталізували через внутрішню кровотечу

Втім, саме тривале перебування у важких умовах СІЗО призвело, за словами адвоката Айдера Азаматова, до госпіталізації його підзахисного Асана Чапуха.

"До того, як його закрили, він був здоровою людиною. Зараз він змушений приймати ліки, які з одного боку лікують, з іншого - калічать. І в цій ситуації, якщо не вжити заходів щодо інших фігурантів справи, можуть бути дуже погані наслідки", - сказав Азаматов.

За словами адвоката Едема Семедляєва, ситуація з його підзахисним Бекіром Дегірменджі також критична і "влада" має адекватно відреагувати на скарги і клопотання, що направляються захистом до "суду".

Як повідомляв Укрінформ, 7 січня одному з фігурантів так званої кримінальної справи «Веджіє Кашка» Асану Чапуху раптово стало зле, його госпіталізували в 6-у міську лікарню Сімферополя. Чапуха, як і інших трьох фігурантів справи Казіма Аметова, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі затримали 23 листопада 2017 року за нібито вимагання грошей у громадянина Туреччини, який тривалий час не повертав борг ветерану кримськотатарського національного руху "Веджіє Кашка". Силовики намагалися затримати й саму 83-річну жінку, проте їй стало зле, і вона померла в машині швидкої допомоги. Окупаційна влада відмовилася розслідувати причини смерті Кашка. На прохання родичів загиблої, адвокат Микола Полозов почав власне розслідування причин смерті Веджіє Кашка.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-