Премію Чорновола вручили за статтю “Ханська Україна”

Премію Чорновола вручили за статтю “Ханська Україна”

Укрінформ
Голова Держкомтелерадіо та голова НСЖУ вручили диплом лауреата Премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018.

Про це повідомляє прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення.

"Стаття "Ханська Україна" є спробою автора розібратися у політичних процесах, що відбулися в Україні у XVII-XVIII століттях. В ній йдеться про захоплюючі події вітчизняної історії, публікуються маловідомі, цікаві факти", - зазначається в повідомленні.

На церемонії вручення премії, яка відбулася під час засідання правління НСЖУ, були присутні сестра і син В’ячеслава Чорновола - Валентина Чорновіл і Тарас Чорновіл.

"Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу", - сказав Тарас Чорновіл, підкресливши, що відзначена премією робота сприяє відродженню історичної пам’яті та утвердженню національної свідомості українців.

Учасники заходу також зауважили: символічно, що стаття надрукована саме в газеті "Кримська світлиця", яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Читайте також: У Держкомтелерадіо розповіли, як зберегти Національне газетно-журнальне видавництво

Нагадаємо, що Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року авторам нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності. Премія присуджується щорічно до дня народження В'ячеслава Чорновола - 24 грудня.

Організаційне забезпечення роботи Комітету з присудження Премії імені В. Чорновола здійснює Держкомтелерадіо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-