Кримський

Кримський "суд" дав правозахиснику Машаріпову чотири роки колонії

Укрінформ
Кримськотатарський правозахисник і активіст Юнус Машаріпов засуджений підконтрольним РФ судом в Ялті до чотирьох років колонії за надуманим обвинуваченням за "виготовлення вибухових речовин для підпалу лісу".

Про ухвалення вироку повідомляє ТАСС.

"Призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк чотири роки з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму зі штрафом у розмірі 110 тис. рублів", - йдеться у повідомленні.

Як заявляють у ФСБ, Машарипов нібито створив "два саморобні вибухові пристрої запалювальної дії" і "планував здійснити підпал гірсько-лісистої місцевості на території Ялти з метою дестабілізації соціально-політичної обстановки в регіоні".

Як повідомляв Укрінформ, житель Ялти правозахисник Юнус Машаріпов з 2014 року займався правозахисною діяльністю в Криму, повідомляючи про порушення прав дітей, інвалідів і пенсіонерів. У грудні 2017 року він розповів про те, що співробітники ФСБ у Криму допитували його про причини частих поїздок на материкову Україну. Він заявляв про побиття співробітниками ФСБ і тортури електричним струмом. Правозахисник розповів, що йому довелося обмовити себе. У свідченнях, які були отримані під тортурами, він зазначив, що був "агентом СБУ і виконував її завдання".

Проти Машаріпова було порушено кримінальну справу за обвинуваченням у виготовленні вибухового пристрою.

"На даний момент співробітники ФСБ погрожують мені розправою, відправленням у психіатричну лікарню на все життя за те, що за 51-ю я відмовився від даних мною свідчень у результаті тортур", - зазначив обвинувачений.

Читайте також: Кримський правозахисник заявив про тортури з боку ФСБ

У своїй заяві Машаріпов попросив президента України Петра Порошенка захистити його і зробити все можливе для його звільнення. Аналогічна заява була надіслана на ім'я керівника управління ФСБ Росії по анексованому Криму Віктора Палагіна.

Раніше в інтернеті було опубліковано відео про Юнуса Машаріпова, як про 26-го учасника "списку Сенцова", який займався правозахисною діяльністю, але був змушений під тортурами обмовити себе.

Фото: QHA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-