Сенцов попросив опублікувати його заповіт

Сенцов попросив опублікувати його заповіт

Лист
558
Ukrinform
Український режисер-політв’язень Кремля Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт. 

Відповідний лист українця "Громадському" передала його сестра Наталія Каплан.

Зокрема, у листі від 7 вересня 2018 року Сенцов заповідає екранізацію своїх робіт режисеру Євгенії Врадій. Також Сенцов призначив спадкоємцями своїх дітей - Аліну та Владислава.

"Я, Сенцов Олег Геннадійович, перебуваючи при здоровому розумі й твердій пам'яті, заповідаю в разі моєї смерті екранізацію фільмів за моїми сценаріями, а саме "Носорог", "Кай", а також написані мною в неволі "Блистательный мир", "Вороны" та "Кристи", моїй соратниці й другому режисерові Євгенії Врадій у якості режисера-постановника. У разі її відмови вона має право обрати, кому передоручити ці екранізації, а також обрати компанію-виробника цих фільмів. Правонаступниками, спадкоємцями і одержувачами моїх гонорарів після моєї смерті я призначаю моїх дітей: Сенцову Аліну і Сенцова Владислава. Заповіт складено в ІК-8 м Лабитнангі в присутності і завірено моїм адвокатом Дінзе Дмитром. 07.09.18", - зазначив Сенцов.

Як повідомлялося, 25 жовтня 2018 року політв’язень Олег Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. На вручення премії, яке відбудеться 12 грудня, запросили його адвоката і сестру.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх обвинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова - до 20 років позбавлення волі. 

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів та заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

Читайте також: Сенцов не скоро дізнається, що отримав премію Сахарова - адвокат

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-