В окупованому Криму 38 із 46 парфій УПЦ КП припинили існування

В окупованому Криму 38 із 46 парфій УПЦ КП припинили існування

Дослідження
Укрінформ
Свою діяльність в окупованому Росією Криму припинили 38 із 46-ти парафій Української православної церкви Київського патріархату.

Про це сказав архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент під час презентації у Києві дослідження "Релігійна окупація: утиски Української православної церкви Київського патріархату в Криму", повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Видання "Религиозная оккупация: притеснение Украинской православной церкви Киевского патриархата" - це підсумок роботи за 5 років. На початок 2014 року у нас було зареєстровано 46 релігійних громад УПЦ КП, було два братства, один монастир. Служили 25 священиків. Зараз у нас залишилось 8 парафій, 9 приміщень, у яких ми звершуємо богослужіння, та 5 священиків", - наголосив владика Климент. 

Він уточнив, що приміщення були придбані з 2000-го по 2014-й і оформлені безпосередньо на управління Кримської єпархії. А також зазначив, що сьогодні Кримська єпархія залишилась в чисельній меншості, але намагається по можливості продовжувати богослужіння, частина священиків приїжджає з материка на 1-2 дні, щоби послужити на парафіях, які здебільшого розташовані в північній частині Криму. 

"УПЦ КП на теренах Криму не перереєстрована. І це була принципова позиція щодо нашої діяльності на території Криму. З 2014-го по 2018-й, завдяки підтримці Української Гельсінської спілки та адвокату Сергію Зайцю Управління Кримської єпархії веде 4 судових позови проти РФ. Два безпосередньо стосуються Міноборони РФ, два позови були подані щодо майна у Сімферополі", - сказав архієпископ. 

Він також звернув увагу ЗМІ на те, що суди у Сімферополі та Севастополі приймають українські документи, українські статути, які були зареєстровані ще в 1996 році. В Сімферополі навіть не вимагають перекладу статуту. Кілька справ дійшли до Верховного суду. Одна скарга зареєстрована у Страсбурзі в Європейському суді з прав людини.

Як підкреслив у свою чергу адвокат, експерт ГО "Регіональний центр прав людини" Сергій Заєць, презентоване дослідження містить ексклюзивні документи, які публікуються вперше, і висновки грунтуються саме на доказах, документально підтверджених. 

"Є декілька випадків, відображених в цьому огляді, де фактично саме РФ відповідає за захоплення храмів. Це захоплення храму в Севастополі, приміщень у Сімферополі, храму в селищі Перевальному, який - і про це йдеться в листі Міноборони РФ - передали УПЦ МП, оскільки Кримська єпархія уклала договір з російською владою щодо допомоги з патріотичного виховання військових... Те, що РФ вчинила стосовно релігійних громад, в першу чергу Київського патріархату, є несумісним з положеннями міжнародного права з прав людини, міжнародного гуманітарного права. З іншого боку, це є одним з елементів дискримінації за національною ознакою, бо УПЦ КП є одним з елементів ідентифікації для людей в Криму", - наголосив Заєць.

Читайте також: Російські банки не видають кримчанам “кредитки” - ЗМІ

Водночас релігієзнавець, професор Олександр Саган додав, що Київський патріархат і до 2014 року був у статусі релігійної меншини і не мав сприяння в жодній сфері, зокрема і щодо виділення земельних ділянок для будівництва своїх храмів - і це був один з факторів, що стримували розвиток Київського патріархату в Криму. 

"А після окупації півострова ФСБ та інші силові структури спеціалізовано працювали на ліквідацію громади Київського патріархату. Це і фізичне перешкоджання, і залякування священиків, і багато інших процедур. Священики їдуть з півострова. Ми можемо говорити про те, що Росія фактично ліквідовує або намагається ліквідувати цю церкву", - наголосив Саган. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-