Прикордонники розповіли про ситуацію на арештованому судні

Прикордонники розповіли про ситуацію на арештованому судні "НОРД"

Укрінформ
Екіпаж заарештованого судна "Норд" забезпечений усім необхідним.

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ.

"Наразі на судно "НОРД" накладено арешт. Члени команди судна перебувають в статусі не пропущених через державний кордон України. В той же час українська сторона докладає усіх зусиль, аби забезпечити екіпаж усім необхідним. Зокрема, судно "НОРД" підключено до промислового електроживлення Бердянського МТП, забезпечено доступ адвокатів до членів команди та право на захист екіпажу, а також надано продукти харчування, медикаменти та інші необхідні речі", - йдеться у повідомленні.

В ДПСУ нагадали, що 25 березня цього року в частині українських вод Азовського моря корабель Морської охорони Держприкордонслужби затримав риболовецьке судно-порушника під прапором РФ. За результатами перевірки виявлено факти порушення капітаном і членами суднокоманди порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і незаконного ведення рибного промислу в акваторії Азовського моря.

Крім того, капітан судна "НОРД" і члени суднокоманди надали для перевірки недійсні суднові (вантажні) та паспортні документи, видані органами на тимчасово окупованій території, діяльність яких є незаконною.

Читайте також: Прикордонники пригнали затримане кримське судно "Норд" у Бердянськ

Відповідно до статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" будь-який акт (рішення, документи) щодо реєстрації риболовецького судна  "НОРД", видані органами та/або особами на тимчасово окупованій території, українською стороною не визнаються і не створюють жодних правових наслідків.

Окрім цього, судно "НОРД" є українським (порт реєстрації – Керч) і члени суднокоманди, попередньо, також є громадянами України, а тому доступ до нього посадових осіб російських дипломатичних установ не передбачено, адже норми Консульської Конвенції між Україною і Російською Федерацією від 15 січня 1993 року, на які посилається російська сторона, можуть застосовуватися до міждержавних відносин стосовно суден виключно акредитуючої держави.

Фото: ДПСУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-