Вирок Умерову рівносильний смертному - адвокат

Вирок Умерову рівносильний смертному - адвокат

898
Ukrinform
Адвокат Микола Полозов вважає, що винесений підконтрольним Кремлю судом Криму вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову рівносильний смертному, зважаючи на стан його здоров'я.

Про це Полозов написав у Facebook.

"Російський суд у Криму ухвалив вирок Ільмі Умерову - 2 роки колонії поселення і 2 роки заборони на громадську діяльність. З урахуванням стану здоров'я Ільмі-аг'а це рівносильно смертному вироку (вже я-то знаю, яка медицина у ФСВП)", - написав Полозов.

Він вважає вирок "непропорційно жорстоким" і обумовленим "лише тим, що Ільмі Умеров кримський татарин".

"Очевидно, в Кремлі є жорстка установка на репресії щодо громадян України в Криму саме цієї національності", - заявив адвокат.

Крім того, на думку Полозова, "існує небезпека, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на материк для відбування покарання, щоб ускладнити до нього доступ рідних і адвокатів".

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня підконтрольний Кремлю суд у Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу ІльмІ Умерова до двох років колонії-поселення.

Спочатку російський прокурор запросив для нього покарання у вигляді трьох років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

Читайте також: Умерова засудили до двох років колонії-поселення

Кримінальну справу проти Умерова було порушено в 2016 році за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до сепаратизму).

Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Фото: facebook.com/ayshe.umerova

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>