Радіо "Хаят" налаштоване незабаром мовити на окупований Крим

Радіо "Хаят" налаштоване незабаром мовити на окупований Крим

925
Ukrinform
Радіо "Хаят", це проект агентства "Кримські новини", яке почало мовлення на Херсонську область, планує, що його сигнали в найближчому майбутньому доходитимуть і до окупованого півострова.

Про це у вівторок в Укрінформі розповіла директор інформагентства "Кримські новини" і радіо "Хаят" Гаяна Юксель.

"Слово "хаят" у тюркській, і в тому числі в кримськотатарській мові, означає "життя". Це слово має дуже велике значення, тому що все, що важливо в нашому житті, а це може бути і сім'я, і діти, і якісь проекти, які ми реалізуємо, і справа, на якій ми зосереджені, про все це ми говоримо - "моє життя". Власне цією філософією життя був наповнений наш проект радіо "Хаят" і підхід до нового для нас медійного ресурсу", - розповіла Юксель.

Вона повідомила, що поки що сигнали радіо "Хаят" чути в Каховському районі Херсонської області на частоті 103,5 ФМ, "а також у будь-якій точці світу на сайті інформаційного агентства "Кримські новини", але в найближчому майбутньому буде вирішено і питання мовлення на територію Криму".

Читайте також: Дві нові українські радіостанції будуть мовити на окупований Крим

"Планів дуже багато і питань, які потрібно вирішити, теж дуже багато. Це й організація відеотрансляції, і підготовка сайту, і розробка мобільної версії, й отримання можливості мовлення на Крим", - зазначила керівник агентства.

Вона наголосила, що "у будь-яких умовах, у будь-яких обставинах, навіть якщо ми далеко від дому, потрібно продовжувати жити, працювати, творити, ростити дітей".

За словами Юксель, радіо веде мовлення українською і кримськотатарською мовами, зокрема, з 9-ї до 19-ї години виходять новини, а о 12 і 17 годині - розширені 20-хвилинні випуски новин з коментарями гостей у студії. Крім того, є соціально-політичний блок програм, реалізується літературний  проект з відомим літературним ресурсом "Книгарня Є", культурний проект, який розповідає про життя на материку і в Криму, а також про новинки української і кримськотатарської культури. Цікаве також розважальне шоу "Сабадан" ("З ранку"), яке ведуть молоді українські і кримськотатарські ведучі.

"Під час ефірів простежується синтез і сплав українського і кримськотатарського - культури, мов, традицій, ситуацій", - розповіла Юксель.

Вона зазначила, що задумка нового радійного проекту з'явилася після того, як Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила  конкурс на радійні частоти в так званій кримській прикордонній території, і в результаті перемоги в цьому конкурсі з'явився новий інформаційний ресурс "Хаят". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-