Радіо

Радіо "Хаят" налаштоване незабаром мовити на окупований Крим

Укрінформ
Радіо "Хаят", це проект агентства "Кримські новини", яке почало мовлення на Херсонську область, планує, що його сигнали в найближчому майбутньому доходитимуть і до окупованого півострова.

Про це у вівторок в Укрінформі розповіла директор інформагентства "Кримські новини" і радіо "Хаят" Гаяна Юксель.

"Слово "хаят" у тюркській, і в тому числі в кримськотатарській мові, означає "життя". Це слово має дуже велике значення, тому що все, що важливо в нашому житті, а це може бути і сім'я, і діти, і якісь проекти, які ми реалізуємо, і справа, на якій ми зосереджені, про все це ми говоримо - "моє життя". Власне цією філософією життя був наповнений наш проект радіо "Хаят" і підхід до нового для нас медійного ресурсу", - розповіла Юксель.

Вона повідомила, що поки що сигнали радіо "Хаят" чути в Каховському районі Херсонської області на частоті 103,5 ФМ, "а також у будь-якій точці світу на сайті інформаційного агентства "Кримські новини", але в найближчому майбутньому буде вирішено і питання мовлення на територію Криму".

Читайте також: Дві нові українські радіостанції будуть мовити на окупований Крим

"Планів дуже багато і питань, які потрібно вирішити, теж дуже багато. Це й організація відеотрансляції, і підготовка сайту, і розробка мобільної версії, й отримання можливості мовлення на Крим", - зазначила керівник агентства.

Вона наголосила, що "у будь-яких умовах, у будь-яких обставинах, навіть якщо ми далеко від дому, потрібно продовжувати жити, працювати, творити, ростити дітей".

За словами Юксель, радіо веде мовлення українською і кримськотатарською мовами, зокрема, з 9-ї до 19-ї години виходять новини, а о 12 і 17 годині - розширені 20-хвилинні випуски новин з коментарями гостей у студії. Крім того, є соціально-політичний блок програм, реалізується літературний  проект з відомим літературним ресурсом "Книгарня Є", культурний проект, який розповідає про життя на материку і в Криму, а також про новинки української і кримськотатарської культури. Цікаве також розважальне шоу "Сабадан" ("З ранку"), яке ведуть молоді українські і кримськотатарські ведучі.

"Під час ефірів простежується синтез і сплав українського і кримськотатарського - культури, мов, традицій, ситуацій", - розповіла Юксель.

Вона зазначила, що задумка нового радійного проекту з'явилася після того, як Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила  конкурс на радійні частоти в так званій кримській прикордонній території, і в результаті перемоги в цьому конкурсі з'явився новий інформаційний ресурс "Хаят". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-