"Кримського диверсанта" Захтея залишили в СІЗО до серпня

Укрінформ
Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд Сімферополя" 2 червня продовжив термін утримання під вартою для Андрія Захтея, якого звинувачують у підготовці "диверсій" на території Криму, до 7 серпня.

Таким чином, загальний термін арешту становитиме 11 місяців і 28 днів, розповів Крим.Реалії адвокат Захтея Олексій Ладін.

"Слідчий в черговий раз сказав, що Захтей "може продовжити загрожувати свідкам". На цілком резонне питання захисту – "коли він починав загрожувати свідкам?" – ніякої відповіді не послідувало. Вказали, що є підстава вважати, що Захтей, будучи громадянином України, може сховатися від органів попереднього слідства та суду", – пояснив мотивацію російського слідчого адвокат.

Ладін повідомив, що цю постанову буде оскаржено в апеляційній інстанції як необхідний захід для подачі скарги до Європейського суду з прав людини.

За версією російського слідства, Панов Євген та Андрій Захтей були в групі "диверсантів", яка пробралася з материкової частини України в Крим через озеро Сиваш, щоб здійснити теракти на півострові. За даними російських спецслужб, під час захоплення українців у селища Суворино, де нібито була схованка з речами, загинули двоє російських офіцерів.

ФСБ стверджує, що Євген Панів і Андрій Захтей визнали провину, проте обвинувачені направили в прокуратуру звернення, де розповіли, що "зізнання" вибили під тортурами. Захтей працював у Криму таксистом; Панов стверджує, що намагався в'їхати на півострів через прикордонний пункт з дотриманням вимог обох сторін, однак був затриманий співробітниками ФСБ Росії.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називають їх "провокацією" російських спецслужб.

Фото: facebook.com/alexey.ladin

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-