Лутковська анонсувала переговори з омбудсменом РФ про кримських в'язнів

Лутковська анонсувала переговори з омбудсменом РФ про кримських в'язнів

859
Ukrinform
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська планує до кінця місяця розглянути з російським омбудсменом питання переміщення на територію, підконтрольну Україні, усіх ув'язнених, які були засуджені до окупації Криму Росією.

Про це в інтерв'ю кореспондентові Укрінформу повідомила Валерія Лутковська.

"Йдеться про переміщення українських ув'язнених з території Росії на територію, підконтрольну Україні. Це пов'язано з тим, що вони перебувають в ув'язненні у зв'язку з рішеннями українських судів, які були винесені ще до окупації Криму Росією і, відповідно, вони мають право на те, щоб відбувати покарання за тим законодавством, за яким вони засуджені", - заявила Лутковська.

За її словами, ця гуманітарна складова "дозволяє нам зараз зустрітися вперше і обговорити нашу подальшу співпрацю".

Як зазначила український омбудсмен, перша зустріч послужить основою для того, щоб порушити увесь комплекс правових питань на окупованих територіях.

"Питань на порядку денному, на жаль, зараз дуже багато, тому що дуже багато, скажімо так, проблем різних виникає і у українців на території Російської Федерації, і у росіян на території України. Звичайно, ми обмінюватимемося цими питаннями", - повідомила Лутковська.

Вона уточнила, що питання переміщення в Україну ув'язнених, засуджених за українським законодавством, ставитиметься незалежно від статусу тих, хто відбуває термін.

"Ми не ставимо питання тільки про політичних ув'язнених, йтиметься про усіх засуджених до окупації Криму", - зазначила Лутковська.

На запитання про те, чи довіряє вона російському омбудсменові Тетяні Москальковій, Лутковська відповіла, що розраховує на "ефективну співпрацю".

"Зустріч з російським омбудсменом - це не питання довіри або недовіри. Це питання ефективної співпраці. Якщо вона буде ефективною, то ми обов'язково співпрацюватимемо", - сказала Лутковська.

Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська висловила готовність почати активні дії відносно переміщення українських ув'язнених у відповідь на заяви російського омбудсмена Москалькової про нібито відсутність інтересу з боку Української держави до громадян України. Під час телефонної розмови з  Москальковою вона звернула увагу на необхідність "визначення чіткої процедури передачі" в Україну осіб, засуджених за українськими законами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>