В Україні заочно оголосили підозру генералам РФ, які командували ударом по центру Сум у 2025 році
Про це повідомила СБУ, передає Укрінформ.
Як зазначається, того дня російські військові обстріляли центр прифронтового міста з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Для збільшення площі ураження використали осколково-фугасні боєприпаси.
Унаслідок ворожого удару загинули або отримали тяжкі поранення понад 30 цивільних, троє з них – діти. У зоні вогневого ураження опинилися багатоквартирні будинки, медичний заклад та інша цивільна забудова обласного центру.
Слідство встановило, що прийняли рішення про обстріл й організували його здійснення такі особи:
- командувач угруповання військ (сил) «Север» генерал-полковник Олександр Лапін, який на той час був командувачем Ленінградського військового округу РФ;
- виконувач обов'язків начальника штабу – перший заступник командувача російського угруповання військ «Север» генерал-майор Сергій Рюмшин;
- командувач угруповання військ «Курск» генерал-лейтенант Олександр Кравцов;
- начальник штабу – заступник командувача російського угруповання військ «Курск» полковник Віталій Кульгав’юк.
На підставі зібраних доказів усім чотирьом фігурантам заочно оголосили підозру за чч. 1, 2 ст. 438 Кримінального кодексу України – воєнні злочини, що спричинили загибель людей.
Як повідомляв Укрінформ, раніше заочні підозри вже отримали четверо російських офіцерів, причетних до ударів із РСЗВ «Град» по цивільній інфраструктурі Сум на початку літа минулого року.
Фото: Кордон.Медіа