Штучна нирка і мінікрапельниця: Україна спільно з НАТО підготувала рішення для медиків на полі бою

Штучна нирка і мінікрапельниця: Україна спільно з НАТО підготувала рішення для медиків на полі бою

Ексклюзив
Укрінформ
У Спільному центрі НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) проведені медичні випробування для пошуку оптимальних рішень щодо надання допомоги пораненим на полі бою. Зокрема, підготовлені напрацювання зі штучної нирки і мінікрапельниці, триває пошук рішень для безпечної евакуації поранених.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів директор з імплементації Центру JATEC, полковник Валерій Вишнівський.

Як зазначив український офіцер, торік у грудні було проведено змагання-випробування з медичних питань, метою яких був, зокрема, пошук оптимальних рішень щодо евакуації поранених з поля бою у складних умовах насичення повітряного простору ворожими дронами.

«Рішення у питанні евакуації поранених з поля бою потребує додаткової координації. Поки що не розв’язано ключової проблеми: як захистити людей, наземні платформи й тактичні транспортні засоби від загрози з повітря, тобто від ворожих БПЛА», - констатував офіцер Центру.

Він додав, що наступне змагання з інновацій (NATO Innovation Challenge) у Центрі стосуватиметься захисту тактичних транспортних засобів на полі бою від усіх видів загроз.

Водночас, за його словами, у Центрі було представлено розробку штучної нирки.

«Коротко кажучи, це - рюкзак, який може замінити можливості цілого шпиталю. Крім того, було винайдено ф’юзер - мінікрапельницю, яка може функціонувати в бойових умовах, коли пораненого вивозять з поля бою. Він надійно кріпиться, і через нього ліки вводяться пораненому похвилинно. Це дуже важливо для медиків. Також була представлена система дистанційного зчитування усіх параметрів з пораненого бійця», - повідомив Вишнівський.

Він додав, що ці розробки у медичній сфері поки що ще не застосовуються на полі бою в Україні.

Читайте також: Цьогоріч запрацює система таємного обміну інформацією між Україною і НАТО

«Ми ведемо переговори з компаніями-виробниками, щоб вони нам надали тестові зразки для випробувань. Хочу наголосити, що штучна нирка - це вже сфера відповідальності Міністерства охорони здоров’я. Має відбутися кодифікація і стандартизація згідно з вимогами МОЗ України. Щодо ф’юзерів, то ведуться перемовини виробників з благодійним фондом "Повернись живим". Представники фонду можуть узяти ф’юзер до себе на тестування і випробування. Але це також відбуватиметься за тісної комунікації з МОЗ України», - пояснив заступник директора JATEC.

Як повідомляв Укрінформ, Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC) створено в лютому минулому року у Бидгощі на півночі Польщі.

Фото ілюстративне, 128 ОМБр

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-