Агенція оборонних закупівель  є найбільшим замовником безпілотників у Prozorro

Агенція оборонних закупівель є найбільшим замовником безпілотників у Prozorro

Укрінформ
Агенція оборонних закупівель Міністерства оборони України з початку року через Prozorro закупила безпілотників на суму 2,5 мільярда гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляють Міноборони.

Агенція оборонних закупівель є найбільшим замовником безпілотників у системі Prozorro. За даними електронної системи публічних закупівель, з початку 2024 року через конкурентні торги було закуплено дрони DJI Mavic 3E та 3T на суму 2,5 млрд грн. Цей показник становить понад 40% від загальної суми угод на дрони у конкурентних закупівлях на Prozorro.

«В умовах сучасної війни перевага часто визначає результат, тому закупівля безпілотників є одним з наших ключових пріоритетів. Для того, щоб наші військові мали все необхідне вчасно, ми повинні ефективно використовувати ресурси. Під час закупівлі вдалося зекономити 187 млн грн», – повідомив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

При закупівлі цих дронів Агенція оборонних закупівель використовує спеціальну рамкову угоду в системі Prozorro. Це дозволяє приховати чутливу інформацію про учасників тендеру, одночасно забезпечуючи можливість для постачальників пройти кваліфікацію та брати участь у будь-який момент. У середньому на закупівлях дронів DJI Mavic 3E та 3T змагалися по чотири учасники.

«Для нас була важлива не лише максимальна ефективність при закупівлях дронів, у зв'язку з чим ми використовували систему Prozorro, а й забезпечити надійне постачання. У результаті ми провели 94 тендери на невеликі партії «Мавіків», і, за підсумками конкурентних торгів, постачальниками стали 18 компаній», – зазначила директорка Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова.

Вона також додала, що ці заходи спрямовані на забезпечення українських військових необхідною технікою для виконання завдань на фронті, одночасно забезпечуючи економію та ефективне використання державних коштів.

Читайте також: Російський Єйськ атакували безпілотники

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони отримало список кандидатів із шести країн світу на посади незалежних членів наглядової ради Агенції оборонних закупівель.

Фото: armyinform.com.ua 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-