Пам’яті прикордонника Даниїла Мороза

Пам’яті прикордонника Даниїла Мороза

Хвилина мовчання
Укрінформ
Завжди вимагав від підлеглих максимального рівня підготовки та завжди сприяв цьому

Даниїл Мороз загинув 16 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. В нього залишилися батьки, три сестри, маленький брат та кохана дівчина, з якою вони планували весілля.

Даниїл народився у Новомосковську на Дніпровщині. Ріс з любовʼю до спорту, був дуже розвиненим фізично. Хлопець з дитинства мріяв стати військовим.

«Данік, так лагідно його називали рідні, з дитинства вирізнявся від інших своїм характером та цілеспрямованістю. Завжди відстоював правильну позицію та вирізнявся своїми моральними якостями. Після закінчення школи прийняв рішення пов’язати своє життя із військовою службою народу України та вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького», - пригадує мама Тетяна.

У 2020 році, закінчивши навчання, за розподілом молодий офіцер потрапив на Харківщину, де й проходив службу.

24 лютого 2022 року Даниїл застав на кордоні з РФ. Організовував евакуацію майна та особового складу, боронив нашу країну на Харківському напрямку, здійснював заходи з забезпечення оборони та дотримання правопорядку в Харкові та області.

«Даниїл завжди мав зразкову особисту поведінку, добрі організаторські офіцерські здібності, ефективно організовував виконання бойових завдань. Цілеспрямований, енергійний, впевнено визначав пріоритетні завдання, швидко реагуючи на зміни в обстановці. Він завжди був ініціативний та вимогливий, як до себе, так і до своїх підлеглих, тому користувався беззаперечним авторитетом у колективі», - пригадує побратим Даниїла із позивним «Третій».

«Мороз» (а у Даниїла це було і прізвище, і позивний) із групою військовослужбовців для ведення в оману окупантів спланували та організували виготовлення макета бойової машини БМ-21 «Град» у масштабі 1:1 і приховали його на хибній позиції в районі оборони підрозділу. Росіяни проковтнули наживку, й план спрацював: макет бойової машини став ціллю та був уражений ворожим безпілотником.

Говорячи про його професійність та підготовку, він був дуже сміливий. Ніколи не шукав приводу сховатися від труднощів. Йшов перший і повертався останнім, завжди переживав за хлопців як за своїх рідних братів. Втрата "Мороза" дуже вдарила по нас», - згадує побратим із позивним "Пахом".

«Ще до початку війни, він дуже часто любив перевіряти наші наряди, їдучи до нас на велосипеді. Ми проходили ввірену нам ділянку державного кордону десь за 3 години, коли він на велосипеді робив це за 10 хвилин. То о 3 ночі приїде, то о 5 ранку. Шалений був спортсмен», - згадують хлопці, сміючись.

Військовий загинув 16 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. За особисту мужність та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань з відбиття збройної агресії Російської федерації на території Донецької області, взірцевість, вірність військовій присязі, зразкове виконання військового обов’язку старшому лейтенанту  Даниїлу Морозу було присвоєно посмертно чергове звання «капітан».

“Для прикордонної родини мужній, самовідданий, професійний воїн Даниїл Мороз назавжди залишиться прикладом того, яким повинен бути справжній офіцер. Він назавжди закарбував своє імʼя у фундаменті майбутньої сильної, незалежної України. Схиляємо голову і розділяємо разом із близькими та рідними біль непоправної втрати. Жодна жертва не стане марною — ми продовжуватимемо боротьбу до нашої ПЕРЕМОГИ”, - пишуть колеги загиблого по службі.

У червні 2024 року сімʼї полеглого прикордонника вручили орден «За мужність» III ступеня.

«На жаль, герої вмирають. Вони здобувають вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців», - зазначив заступник Новомосковського міського голови Альберт Зайцев.

Вічна пам'ять Воїну!

Фото ДПСУ і з відкритих джерел

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-