Торік виробництво для фронту потроїлося, цьогоріч очікується зростання ушестеро - експерт

Торік виробництво для фронту потроїлося, цьогоріч очікується зростання ушестеро - експерт

Укрінформ
Військовий експерт Євген Дикий наголосив, що українська промисловість торік потроїла виробництво для фронту, а цьогоріч очікується зростання ще в 6 разів.

Як передає Укрінформ, про це він сказав в ефірі Українського радіо.

Експерт підтвердив поліпшення забезпечення армії зразками власної зброї та техніки й допоміг цьому, зокрема, дозвіл на їх дослідну експлуатацію (тобто, випробування безпосередньо на фронті).

"У нас зараз найбільше спростили історію по дронах. Їх зараз дійсно можна навіть ставити на озброєння впродовж кількох тижнів. І це правильно, бо в абсолютній більшості випадків боєць нічим не ризикує. А коли йдеться про щось залізне і все, що стріляє, то тут процедури лишаються більш жорсткими, саме тому, що є ризик для самого користувача. Тобто насправді за швидкістю проведення чогось на озброєння ми зараз НАТО випереджаємо. І це логічно, бо в нас йде війна, а вони можуть собі дозволити процедури мирного часу", - наголосив він.

Водночас Дикий відзначив, що станом на зараз в нашого Міноборони коштів на закупівлю рівно на половину того, що готова виробити наша промисловість.

Читайте також: Усунення корупційних ризиків: в Укроборонпромі сказали, як впроваджують рекомендації НАЗК

"За минулий рік кількість всього того, що ми виробляємо для фронту, зросла втричі. А за цей рік очікується зростання ще в 6 разів. І це дуже важливо. Але. Вже на початку цього року почались фінансові збої. Виявилось, що коли заявляли, що ми все викупимо, то недооцінили, скільки насправді може виробляти наша промисловість. І станом на зараз в нашого Міноборони коштів на закупівлю рівно на половину того, що готова виробити наша промисловість. А це ще навіть не відбулося множення в рази, про яке ми говорили", - підкреслив експерт.

На його переконання, потрібна мобілізація фінансів.

"Тобто, нам треба переглянути витрати, по-перше. І все, що не на часі, відкласти на після Перемоги. І друге. Давайте чесно, військовий збір 1,5%, який ми платимо, це далеко не найбільше, що можна. Якщо його для нас всіх збільшити до 3%, то ніхто голодний не залишиться. А якщо його ще зробити прогресивним, тобто більшість людей платить по 3%, але хто заробляє більше платить 4%, а хто ще більше – 5%, то теж ніхто б голодний "з торбами" не пішов. А гроші з'явились би. Ще одне – акцизи. Алкоголь, тютюн – це предмети розкоші. Так, я алкоголь теж вживаю. Але це не те, без чого не можна прожити. Відповідно, збільшуємо акцизи й всі акцизи від цих виробів скеровуємо до оборонного фонду", - вважає Дикий.

Як повідомляв Укрінформ, за перші три місяці 2024 року Міністерство оборони допустило до експлуатації у ЗСУ понад 80 зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва.

Фото: Українське Радіо

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-