Авдіївський коксохім перебуває під повним контролем ЗСУ - експерт

Авдіївський коксохім перебуває під повним контролем ЗСУ - експерт

Укрінформ
Авдіївський коксохімічний завод, який має стратегічне значення для оборони цього міста, повністю перебуває під контролем ЗСУ.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі Українського радіо повідомив офіцер ЗСУ, експерт аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник.

"Вони намагалися нещодавно прорватися на Водяне бронеколоною, яка в складі близько двох рот була знищена нашим артилерійським вогнем. Вони намагалися і на Степове заходити з бронеколонами, що вийшло у окупантів бездарно. Вони намагалися під коксохім (Авдіївський коксохімічний завод, який має стратегічне значення для оборони міста. Авдіївський коксохім — великий комплекс укріплених споруд, він повністю перебуває під контролем ЗСУ — ред.) танки підвести, там спрацювали наші ССОшники, техніка противника залишилася в полі", - розповів він.

Читайте також: Війська РФ намагались штурмувати на семи напрямках

За його словами, за рахунок великої кількості протитанкових засобів і артилерії, яка в нас є, ворог дійсно втрачає дуже багато техніки.

"Тобто, за великим рахунком, вона перетворилася на великі мішені. Стосовно піхоти у окупантів були шалені втрати із застосуванням підрозділів "Шторм-Z", їх дійсно не щадили. Але вони також зараз є в напівзнищеному стані. Тобто не треба думати, що "Шторм-Z" — це якась армія. Це 5-6 стрілецьких батальйонів. Вони без постійного поповнення не можуть втрачати таку велику кількість, яку втрачали під час боїв за Авдіївський укріпрайон, коли до 70 людей гинуло в битві при захопленні просто опорного пункту. Тому зараз вони намагаються все ж таки трохи змінити тактику і діяти невеликими піхотними групами, захоплювати СП-шки. Максимум, що вони здатні — захопити заводний опорний пункт на східній околиці Степового, закріпитися під нашим вогнем і намагатися розгорнути атаку чи намагатися захопити Степове (село на північ від Авдіївки — ред.), чи йти по посадках на північ і заходити в тил коксохіму", - підкреслив Мельник.

Читайте також: Битва за Україну. День шістсот тридцять третій

Він наголосив, що до коксохіму окупанти вже третій тиждень підступитися не можуть.

"По-перше, у коксохімі два тижні тому все ж таки призначили коменданта зі 110-ї бригади. Це дуже важливо, тому що на початку оборони там були кілька підрозділів. За таких умов координація відсутня. Тому що для того, щоб у тебе була одна координація, потрібна принаймні одна хвиля взаємодії по рації. Рації мають бути перепрошиті під одну хвилю, а у кожної бригади своя прошивка. Тому призначити відповідального — це вже пів справи. І після того, як призначили цю людину, почалась нормальна координація і взаємодія між різними підрозділами", - відзначив експерт.

Читайте також: Сержанти ЗСУ: Лідери не за статутом, а за духом

Він наголосив, що коксохім перетворився дійсно на окремий укріпрайон, зокрема шляхом залучення ССО та підрозділів, які мають у своєму складі велику кількість протитанкових засобів та артилерії.

"Тобто там сконцентрована увага кількох підрозділів і тому росіяни там не мають кількісної переваги. Їм треба сконцентрувати на тому напрямку близько трьох тисяч піхотинців, щоб вони просто підійшли до того паркана. Для росіян це теж доволі складна ситуація. Знову ж таки, є варіант, як вони ще можуть спробувати підійти — це просто подавити нашу передню лінію, артилерію. Але для цього наші артилеристи ведуть активну, успішну контрбатарейну боротьбу із застосуванням іноді "хаймарсів". Тобто, коли ми не дотягуємося, не вистачає засобів, то вже засоби старшого командира втручаються і відновлюють паритет", - підкреслив офіцер.

Читайте також: На лівому березі Дніпра Сили оборони закріпилися на кількох плацдармах

Як повідомляв Укрінформ, українські воїни стійко тримають оборону на Авдіївському напрямку - загальні втрати ворога за добу становили 674 особи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-