Швейцарія надасть Україні понад €100 мільйонів на розмінування

Швейцарія надасть Україні понад €100 мільйонів на розмінування

Укрінформ
Швейцарський уряд виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні упродовж наступних 4 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки за підсумками зустрічі першого віцепрем'єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко з Федеральним радником із закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісом.

«Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері», - зазначила Свириденко.

З її слів, плануючи роботи, Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів розмінування. У першу чергу обстежується критична інфраструктура, наприклад, газогони, лінії електропередач. Друге – це безпека громадян, обстеження домівок. Третє - землі сільськогосподарського призначення. І на завершення - ліси і надводне-підводне розмінування.

Зі свого боку Ігнаціо Кассіс запевнив, що Швейцарія й надалі налаштована тісно співпрацювати з урядом України в питаннях гуманітарного розмінування. За його словами, уряд Швейцарії планує, що Друга Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України відбудеться наступного року в їх країні.

Читайте також: Міжнародна конференція: Україні пообіцяли майже на €500 мільйонів допомоги на розмінування

Як повідомлялось, учасниками Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка відбулася у Хорватії, стали представники понад 40 іноземних держав - міністри оборони, закордонних справ, посли та керівники іноземних організацій.

За результатами заходу низка країн оголосила про надання України підтримки на гуманітарне розмінування. Загалом з урахуванням раніше отриманих на розмінування та інші виклики, повʼязані із війною коштів та з урахуванням нових пакетів допомоги, про які оголошено на Конференції, підтримка сягає майже пів мільярда євро.

Фото: Мінреінтеграції

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-