На зустрічі YES лідери думок назвали критерії перемоги України

На зустрічі YES лідери думок назвали критерії перемоги України

Укрінформ
Політики, експерти та лідери думок назвали критерії перемоги України на щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) «Майбутнє вирішується в Україні», організованій YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Ялтинської Європейської Стратегії.

Зазначається, що критеріями безумовної перемоги України в розв'язаній Росією злочинній війні буде відвоювання всіх захоплених агресором територій, повернення викрадених людей, компенсація нанесених збитків, притягнення військових злочинців до відповідальності та вступ України до Європейського Союзу та НАТО.

«Це має бути військова перемога. Ми маємо бути реалістами, єдиний спосіб закінчити цю війну – перемогти у військовому плані», – зазначив професор Єльського університету, фахівець із історії Східної Європи Тімоті Снайдер і додав, що вперше почув слово «перемога» українською мовою вже на третій день російського вторгнення.

Його думку поділяє Ніл Фергюсон, старший науковий співробітник Інституту Гувера, Стенфордського університету, адже лише військова перемога приведе до повного звільнення окупованих територій. «Перемога має означати повернення Україні територій, які незаконно були окуповані», – наголосив він.

За його словами, у певному сенсі Україна вже здобула перемогу, найперше кардинально змінивши те, як її сприймають у світі.

«Ми маємо визнати те, в чому Україна вже перемогла. По-перше, вона принизила Росію, поховала уявлення, що Росія – це наддержава. По-друге, Україна здобула право на членство в Євросоюзі і НАТО. Але третє, найважливіше – змінила свою репутацію», – зазначив Фергюсон.

Читайте також: Єрмак на YES: Послідовне виконання пунктів Формули миру стане запорукою справжньої безпеки для України

У той же час, колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер наголосив, що територіальне питання якраз не ключове. Основне, на його думку, – це перемога над глобальною ідеєю імперіалізму, яку сповідує агресор.

«Україна веде екзистенційну боротьбу з імперіалістичною силою. Останній раз це відбувалося ще під час Другої світової війни. Дивлячись на ситуацію в Україні, єдиною перемогою буде перемога над ідеєю імперіалізму, яку росія намагається виправдати», – зазначив він.

Керсті Кальюлайд, президентка Республіки Естонія (2016-2021), членкиня Наглядової ради YES додала, що одним із ключових критеріїв перемоги має стати повернення всіх викрадених і депортованих загарбниками дітей.

Читайте також: Україна у війні проти Росії уособлює надію людської цивілізації - Тімоті Снайдер

«Всі українські діти повинні бути повернуті. Це, перш за все, не питання територій, а питання людей, людей що постраждали від тортур та поневірянь», – зазначила Кальюлайд.

Її думку підтримав Майкл Галер, депутат Європейського парламенту. «Ми всі погоджуємося з територіальним аспектом, однак також важливо, щоб всі люди, які були депортовані – повернулися до України», - зазначив він.

Конгресмен США Джим Коста наголосив на важливості притягнення російських військових злочинців до відповідальності.

«Воєнні злочинці мають бути покарані, тому що вони чинили звірства. Всі, хто чинив воєнні злочини мають бути притягнуті до відповідальності», – зазначив конгресмен.

За словами народного депутата України Давида Арахамії, для українців, як це показують соціологічні дослідження, перемога – це повне звільнення територій і жодних проміжних підсумків суспільство не сприйме.

«Для українців перемога – це однозначно повне звільнення нашої території, повернення наших людей», – підсумував Арахамія.

Як повідомляв Укрінформ, депутат Європейського парламенту, голова Делегації ЄС-США Радослав Сікорський на щорічній зустрічі YES "Майбутнє вирішується в Україні" заявив, що Європі не варто розраховувати на нормалізацію відносин з Росією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-