Молдова допомагатиме з транзитом українського зерна - Санду

Молдова допомагатиме з транзитом українського зерна - Санду

Укрінформ
Президент Республіки Молдова Мая Санду заявила, що її країна допомагатиме з транзитом українського зерна та намагається знайти рішення, яке влаштує місцевих фермерів і допоможе Києву.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Point.md.

«Республіка Молдова пропонувала Україні допомогу у транзиті зерна з початку війни. Не лише зараз, коли бомбили порти. Це найскладніша тема. Ми намагаємось знайти рішення. Ми також ведемо переговори з Україною, Румунією та Європейською комісією, щоби побачити, як ми можемо узгодити інтереси фермерів Республіки Молдова, а також забезпечити транзит цього зерна з України. Ми зобов'язані допомогти Україні, яка сьогодні забезпечує наш світ», – заявила Санду в інтерв'ю RFI.

З початком війни в Україні Республіка Молдова відіграє важливу у транзиті українського зерна. Нещодавно у Галаці відбулася зустріч із представниками Румунії, України, Молдови, США, ЄС, на якій намагалися знайти рішення щодо диверсифікації альтернативних маршрутів експорту зерна залізничним, автомобільним та морським транспортом.

«Ми зробимо все, щоб знайти рішення, максимально вигідне для обох сторін. Уряд продовжить обговорення в такому форматі. І, очевидно, одне з рішень полягає в тому, щоб зробити швидкі інвестиції в транспортну інфраструктуру, портову інфраструктуру для збільшення пропускної спроможності на цей період, тому що ми хочемо збільшити наш експорт, ми хочемо розвивати свою інфраструктуру і ми можемо це зробити, зокрема, за рахунок ресурсів Євросоюзу», — сказала Санду.

За її словами, існує також проблема фермерів у Республіці Молдова, які ще до цих криз, викликаних війною, не мали достатньо можливостей для експорту.

Доводиться констатувати, що і залізнична, і портова інфраструктура в Республіці Молдова недостатньо розвинені. «Наразі, коли з України йдуть ці великі обсяги, ситуація ускладнилася», - зазначила Санду.

Читайте також: Сольський зустрівся з главою СОТ - говорили про експорт з України та продовольчу безпеку

А щодо претензій молдовських аграріїв, які наполягають на забороні ввезення зерна з України та погрожують відновити акції протесту в центрі столиці, глава держави повторила, що «ми маємо допомогти Україні». «Це наш обов'язок. З іншого боку, уряд вжив заходів для підтримки молдовських виробників. Очевидно, що ми продовжимо докладати зусиль для допомоги аграріям, враховуючи наявні ресурси. Нам потрібно підтримувати інші напрями. Війна торкнулася кількох секторів економіки. Ми маємо переконатися, що державна підтримка розподіляється справедливо», — сказала Санду.

У цьому контексті вона заявила, що доки в Україні триває війна, є ризики для Республіки Молдова. Водночас Республіка Молдова тісно співпрацює з Румунією, Сполученими Штатами Америки, країнами-членами НАТО, які «допомагають нам зміцнювати нашу оборонну систему, і, очевидно, ми розраховуємо на їх підтримку у складних ситуаціях. Наразі громадяни Республіки Молдова у безпеці».

«Ми, як і раніше, насолоджуємося миром та безпекою завдяки Україні, ми зобов'язані багато в чому мужності українського народу, української армії. Ми вдячні їм за цей світ", - наголосила президент Республіки Молдова.

Читайте також: Шмигаль обговорить із румунським колегою транзит зерна з України

Як повідомляв Укрінформ, цього тижня молдовські фермери, які неодноразово протестували на початку літа, вийшли на чергову акцію в центрі Кишинева. Серед інших вимог, фермери прагнуть зустрічі із прем’єр-міністром країни Доріном Речаном, виділення компенсації виробникам зерна та розподілу дизельного пального, яке було передано Румунією.

Фото: tv8.md

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-