Розвідка оприлюднила російську доповідь про зрив «зернової угоди»

Розвідка оприлюднила російську доповідь про зрив «зернової угоди»

Укрінформ
Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило закриту доповідь для кремлівської верхівки, яка свідчить, що дії РФ по зриву зернової угоди є частиною єдиного заздалегідь розробленого плану.

Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомляє у Телеграмі.

Для вищого воєнно-політичного керівництва країни-агресора підготовлено закриту підсумкову «доповідь» «Про роботу російської частини спільного координаційного центру в ході реалізації Ініціативи».

«Загалом, текст документа присвячений технологіям, які застосовувалися для перешкоджання реалізації роботи зернового коридору і в підсумку призвели до остаточного розриву угоди», - зазначили у ГУР.

Згідно з доповіддю, так званий «спільний координаційний центр» бачив своїм головним завданням максимальне зменшення об’єму зерна, яке вивозилося в межах зернової угоди.

Зокрема в документі йдеться, що перевірка суден також була одним з ключових елементів стримування зростання експорту зерна з українських портів.

При цьому діяльність російських інспекторів була побудована в суворій відповідності із розробленими методичними документами з організації проведення інспекції суден. За результатами проведених інспекцій було обмежено участь в Ініціативі для 46 суден і обмежені в русі 303 судна на загальний строк 342 доби.

Заходи зі зриву зернової угоди були розбиті на декілька етапів. На першому, за ініціативи російського президента, було призупинено участь РФ в зерновій угоді з 29 жовтня по 3 листопада 2022 року. Згідно з документом, це призвело до падіння обсягів вивезення зерна з 4,2 млн в жовтні до 2,6 у листопаді. Наступний етап – заходи з обмеження допуску суден у порт Південний, зменшення кількості інспекційних команд (не більше двох), зупинки реєстрації зерновозів.

Ці заходи дозволили росіянам «ефективно стримувати кількість суден, що прямували в українські порти і значно обмежити об’єм вивезення продовольства з України, що в цілому призвело до неможливості Києвом експортувати близько 20 млн тонн вантажів», - ідеться у документі.

Росіяни звітують, що найменша кількість продовольства, що експортувалась з українських портів, -  7,8 млн тонн - припала на третій етап Ініціативи (з 19 березня до 17 липня 2023 року).

Окрему увагу приділено зриву поставок зерна за програмою Всесвітньої продовольчої програми: «Припинені спроби українців використати чорноморську ініціативу для продовження так званої програми «Зерно з України» із залученням суден, зафрахтованих за лінією Всесвітньої продовольчої програми. Реєстрація таких суден проходила тільки після представлення письмових зобов’язань про неучасть в подібних акціях».

У підсумку автори доповіді повідомляють: «Накопичений архів знань дозволить, при розв'язанні подібних задач, досягнути високого рівня ефективності в найкоротші терміни».

Тож в разі продовження зернової угоди, росіяни використовуватимуть весь накопичений «досвід» для ефективного зриву домовленостей.

«Документ свідчить, що всі дії по зриву зернової угоди – частина єдиного заздалегідь розробленого плану. А цілеспрямований обстріл української портової інфраструктури лише черговий крок в його реалізації», - заявляють у розвідці.

Читайте також: Ракетними ударами РФ хоче позбавити економіку України основного джерела доходу - Держдеп

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією британської розвідки, після виходу РФ із зернової угоди російські війська збільшили кількість обстрілів півдня України, зокрема Одеси, включаючи цивільну інфраструктуру.

Фото: Мінінфраструктури

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-