Зеленський підписав закон про доплати та відпустки для військових

Зеленський підписав закон про доплати та відпустки для військових

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт парламенту.

Закон передбачає запровадження доплат строковикам у 6 тисяч гривень щомісяця та курсантам у розмірі 2,35 тисячі гривень. У ньому збережені норми про запровадження відпусток для військових на термін до 30 днів щорічних та до 10 днів на випадок сімейних обставин. Курсанти матимуть до 10 днів відпустки взимку та до 20 днів — влітку.

Документ забороняє участь у веденні бойових дій військових з-поміж мобілізованих, які не пройшли базовий курс військового вишколу тривалістю щонайменше один місяць.

Передбачається, що пораненим, котрих визнали непридатними до військової служби та зарахованих у розпорядження відповідних командирів, у перші два місяці виплачуватимуть кошти, які отримували за останніми посадами. Починаючи з третього місяця і до завершення терміну розпорядження — додаткові виплати сягатимуть 20,1 тисячі гривень.

Також родини загиблих унаслідок поранення отримуватимуть одноразову виплату у розмірі 100 тисяч гривень.

Тяжко поранені на лікуванні, полонені та зниклі безвісти отримуватимуть щомісячну додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень.

Мінімальні доплати для інструкторів становитимуть 15 тисяч гривень.

Читайте також: ДБР оголосило підозру офіцеру, який незаконно призначав «бойові доплати» підлеглим

Також закон передбачає збільшення щорічної відпустки строковиків з 10 до 30 днів.

Водночас вони матимуть право переходити на службу за мобілізацією за власним бажанням. При цьому термін безперервної відпустки на лікування може становити не більше чотирьох місяців.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня Верховна Рада України 311 голосами народних депутатів ухвалила закон № 9342 про нову систему доплат та відпусток для військовослужбовців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-