На лікування за кордон відправили ще 24 українців - МОЗ

На лікування за кордон відправили ще 24 українців - МОЗ

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я спільно з Європейською комісією евакуювали 24 українців на лікування до закордонних клінік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МОЗ.

“Цього тижня евакуйовано 24 пацієнтів до Німеччини, Литви, Нідерландів, Норвегії та Польщі. У групі є люди з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Це – мешканці Чернігівщини, Вінниччини, Київщини, Львівщини та Харківщини. У закордонних клініках їм буде забезпечене спеціалізоване лікування та подальша реабілітація”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Канада передала Україні 30 систем життєзабезпечення для лікування поранених

У МОЗ нагадують, що евакуація проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані “медичні конвої” - приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів ЄС та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Пацієнтів спочатку перевозять від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт доставляють українців у країни Європи для спеціалізованого лікування.

Читайте також: Франція планує збудувати на Чернігівщині реабілітаційний центр для захисників

Постраждалі громадяни України мають кілька маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон.

Перший – через обласний департамент охорони здоров’я, який має визначену особу, відповідальну за направлення на лікування за кордоном на період дії воєнного стану. Також можна звернутися в обласну лікарню до лікаря відповідної спеціальності на консультацію та запитати про можливість лікування за кордоном.

Читайте також: Військові після повернення з полону можуть проходити лікування за кордоном - Коордштаб

Другий – подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі “Громадянам”.

Крім того, подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.

Читайте також: Маляр назвала пріоритетом підтримку фізичного та психічного здоров‘я військовослужбовців

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві охорони здоров'я очікують, що військово-лікарські комісії функціонуватимуть майже при 500 цивільних медзакладах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-