Винні у воєнних злочинах не зможуть переховуватися у США - генпрокурор Гарланд

Винні у воєнних злочинах не зможуть переховуватися у США - генпрокурор Гарланд

Укрінформ
Ухвалені у США законодавчі зміни дозволяють судове переслідування підозрюваних у воєнних злочинах незалежно від місця їх скоєння.

Про це сказав генпрокурор США Меррік Гарланд під час міжнародної конференції United for Justice, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Донедавна наша юрисдикція щодо воєнних злочинів була обмежена... Після початку російської агресії Конгрес ухвалив зміни до закону, які дозволять переслідувати виявлених у США ймовірних воєнних злочинців з будь-якої точки світу, і ми плануємо робити так”, - розповів він.

Гарланд пояснив, що будь-яка особа, котра перебуває на території США, може бути притягнута до відповідальності.

“Це означає, що в наступні роки й десятиріччя російські воєнні злочинці, які перебувають в нашій країні, повинні знати, що вони опиняться в суді, воєнні злочинці не знайдуть притулку у Сполучених Штатах”, - наголосив він.

Читайте також: Генпрокурори України та США підписали меморандум щодо розслідування воєнних злочинів

За словами генпрокурора, поправка до закону про правосуддя для жертв воєнних злочинів розширює первинну юрисдикцію, і тепер включає імовірних злочинців, виявлених у США, навіть якщо вони не вчиняли злочини проти американських громадян.

Гарланд додав, що США підтримують зусилля міжнародної спільноти щодо забезпечення притягнення до відповідальності осіб, причетних до злочинів агресії. У цьому зв'язку він згадав Нюрнберзький трибунал, зазначивши, що тоді було продемонстровано віру у верховенство права, аби притягнути до відповідальності тих, хто скоїв одні з найстрашніших злочинів в історії.

Читайте також: Генпрокурор США: Існує багато доказів того, що пригожин є воєнним злочинцем

“Сьогодні міжнародна спільнота об’єдналася тут, в Україні, щоб засвідчити звірства, які вчиняють російські війська. Ми приїхали сюди заради людей, які стали жертвами жорстоких злочинів росії - щоб домогтися справедливості та відповідальності за законом”, - підкреслив генпрокурор, зауваживши, що США допомагають Україні у розслідуванні воєнних злочинів.

Як повідомлялося, у Львові відбувається міжнародна конференція United for Justice - "Об’єднані заради справедливості" або "юридичний Рамштайн".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-