Раді пропонують скасувати святкові дні 8 березня та 1 травня

Раді пропонують скасувати святкові дні 8 березня та 1 травня

Укрінформ
Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає скасування святкових днів 8 березня та 1 травня.

Проєкт закону №9009 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят" оприлюднено на сайті парламенту, повідомляє Укрінформ.

Зокрема, документом замість Міжнародного жіночого дня (8 Березня) пропонується святкувати День української жінки 25 лютого – у день народження української письменниці Лесі Українки.

Автори законопроєкту також вважають за необхідне відзначати 9 березня день народження поета Тараса Шевченка.

Окрім того, проєктом передбачається позбавлення особливого статусу Дня праці (1 Травня). Натомість пропонується визнати на офіційному рівні День матері, що припадає на другу неділю травня.

Читайте також: Перехід ПЦУ на новий календар розпочався ще торік - священник

Водночас автори документа наголошують на необхідності вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні 8 травня, як в усьому світі, а не 9-го, що нав‘язано радянським тоталітарним режимом. Таким чином, пропонується залишити тільки День пам'яті та примирення 8 травня, без вихідного дня.

Автори законодавчої ініціативи вважають, що ухвалення законопроєкту дасть змогу посилити українські традиції та відчуття патріотизму серед громадян України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-