Канадський суд не дозволив родичам жертв PS752 конфіскувати іранське майно

Канадський суд не дозволив родичам жертв PS752 конфіскувати іранське майно

Укрінформ
Верховний суд провінції Онтаріо відмовився конфіскувати майно Ірану в Канаді на користь родичів жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у заяві суду.

Відповідно до рішення судді Гранта Доу, майно Ірану в Канаді вважається власністю суверенної держави, конфіскація якого не входить до компетенції національного суду.

Читайте також: В Ірані відбулося вже п’ять судових засідань у справі про збитий літак МАУ – посольство

Адвокати, які представляли в суді інтереси родичів жертв катастрофи, просили в суду дозволу на конфіскацію трьох об’єктів нерухомості в Оттаві та коштів на рахунках у двох канадських банках. На переконання позивачів, право Тегерана на імунітет припинило діяти після розриву дипломатичних стосунків між Канадою та Іраном в 2012-му році.

Утім федеральний уряд надав суду довідку, відповідно до якої ці гарантовані міжнародним правом “привілеї та імунітет продовжують діяти”. Суд погодився із таким трактуванням, вказавши, однак, на непослідовності у канадській державній політиці з цього питання.

Читайте також: Посол Канади висловила співчуття рідним жертв авіакатастрофи поблизу Тегерана

Нагадаємо: минулого року Верховний суд провінції Онтаріо постановив виплатити родичам шести жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані 107 млн канадських доларів (близько 90 млн дол США) та відсотки. Це рішення ґрунтувалося на травневій постанові суду, якою збиття літака PS752 було визнано навмисним терористичним актом. Адвокат родичів жертв Марк Арнолд тоді заявив, що домагатиметься арешту майна Ірану в Канаді та за кордоном, якщо Тегеран відмовиться добровільно виконати рішення суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-