Війна в Україні призвела до зростання злочинності у сфері торгівлі людьми - генсек ОБСЄ

Війна в Україні призвела до зростання злочинності у сфері торгівлі людьми - генсек ОБСЄ

Укрінформ
Генеральний секретар ОБСЄ Гельга Шмід заявила, що кількість випадків торгівлі людьми різко зросла, а війна різко посилила проблему сексуального рабства щодо українок.

Про це вона розповіла в інтерв’ю німецькому виданню Welt, передає Укрінформ.

«З початку війни пошуки в Інтернет сексуальних послуг і порнографічних зображень українських жінок і дітей зросли на 600 відсотків. Торгівля вагітними жінками також значно зросла з початку війни», - навела дані Шмід.

Вона зауважила, що жертв сексуальних злочинів заманюють в Інтернеті брехливими обіцянками, зловживають у приватних помешканнях у приймаючих країнах або їх перехоплюють безпосередньо на кордоні торговці людьми під прикриттям. Часто у цьому бере участь організована злочинність. Людям, які потребують допомоги, обіцяють її, а потім змушують заробляти гроші.

Читайте також: Генсек ОБСЄ заявила про відсутність механізму для виключення росії

ОБСЄ спільно з Thomson Reuters запустила кампанію «Будь у безпеці», у рамках якої людей попереджають про практику торгівлі людьми перед тим, як вони залишають свою країну, і пропонують звертатися на "гарячу лінію", повідомила Шмід. Очолювана нею структура також тісно співпрацює з урядами сусідніх країн у цьому питанні та намагається привернути їх увагу до цього питання.

Коментуючи ситуацію з торгівлею людьми у світі загалом, генсек ОБСЄ визнала, що кількість випадків різко зростає.

«Зараз ми оцінюємо від 25 до 27 мільйонів жертв на рік, і, на жаль, лише 10 тисяч із цих випадків щороку потрапляють до правоохоронних органів. Взагалі вдається ідентифікувати менше одного відсотка жертв. Таким чином, у торгівлі людьми злочинці здебільшого залишаються безкарними», - констатувала Шмід.

Читайте також: Генсек ОБСЄ: Використовуємо всі канали для визволення співробітників СММ

Крім сексуальної експлуатації, за її словами, спостерігається також зростання кількості примусового жебракування та фіктивних шлюбів. За останні 15 років річний прибуток від торгівлі людьми зріс у п’ять разів і становить приблизно 150 мільярдів доларів на рік. Вона заявила, що ОБСЄ є одним із лідерів у боротьбі з торгівлею людьми, яка є нічим іншим, як сучасним рабством.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар ОБСЄ Гельга Шмід заявила, що не передбачено механізму для виключення росії з лав Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-