На масові антивоєнні протести в росії вийшли - ДАГЕСТАНЦІ І ЯКУТИ

На масові антивоєнні протести в росії вийшли - ДАГЕСТАНЦІ І ЯКУТИ

Укрінформ
Час взагалі відмовлятися від терміну "російський народ"

І от чого я ще не зношу до білих скронь і скреготу зубовного. Дано: Якутія-Саха, м.Якутськ, жінки на знак протесту проти мобілізації вийшли на площу з традиційним (музично дуже гарним, треба сказати!) якутським "вербовим колом", що зветься в них "осуохай", - скандуючи "Нет геноциду!" (це чути на всіх відео) і співаючи щось по-якутськи (от би хто, думаєш, переклав!), – в добрий час, хай живе незалежна Саха, тримаємо кулаки!

Як це подають західні ЗМІ? А ось так: women protests in Russia, Yakutsk, або просто Russian protests. Часом ще згадується traditional dance – що, ясна річ, також відчитується як Russian. (Точнісінько так 40 років тому, коли ансамбль Вірського випускали погарцювати з гопаком у Парижі чи Нью-Йорку, тамтешня преса писала про amazing Russian dancers - і бідна наша діаспора знай засипала редакції листами протесту). Звідтоді минуло кілька історичних епох – але люди, які виробляють наратив, і досі нічого не зрозуміли і нічому не навчилися.

Як на мене, саме час взагалі відмовлятися від терміну "російський народ" – стало нарешті очевидним, що це утворення так само штучне, як запекло конструйована на пам'яті ще мого покоління "новая историческая общность людей – советский народ", тільки на півтора століття старше (від Катерини почате, котра перша задалась метою "искоренять в малороссиянах развратное мнение, по коему представляют себя народом от здешнего совершенно отличным" – !!!). Починаймо, нарешті, бачити речі як вони є й називати своїми іменами: на масові антивоєнні протести в росії вийшли – ДАГЕСТАНЦІ І ЯКУТИ. 

І хай це стане політичним дебютом цих народів. 

І хай за їхнім прикладом прокидаються на території рф інші "недоперетравлені".

З Богом!

Оксана Забужко

FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-