З найбільшого на Луганщині агрохолдингу в росію вивезли весь урожай – Гайдай

З найбільшого на Луганщині агрохолдингу в росію вивезли весь урожай – Гайдай

Укрінформ
На землях найбільшого Луганського агроформування ПрАТ «Агротон» зібрали 200 тисяч тонн збіжжя і весь урожай було відправлено до росії.

Про це в Телеграмі повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, передає Укрінформ.

За інформацією аграріїв, які вимушені були залишитися на окупованій території, ситуація в сільському господарстві регіону наближається до катастрофічної.

«Так, у «Агротоні» на почату року залишалося 20 тисяч тонн врожаю минулого року. Зараз на полях агрофірми на території Луганщини зібрано ще 200 тисяч тонн, однак все це вивезено на росію. Цьогоріч ми очікували на найбільший за всі роки врожай. Сподівалися навіть перевершити рекордний 2021 рік. Так, моніторинг ПрАТ «Агротон» показав, що на деяких полях врожайність становила до 60 ц/га», - зазначив Гайдай.

За його словами, це ставало можливим завдяки копіткій роботі наших аграріїв, які владали у розвиток підприємств власні і державні кошти, оновлювали техніку, закуповували найкращі мінеральні добрива, успішно користувалися багатомільйонними урядовими програмами.

Він додав, що ПрАТ «Агротон» та ТОВ «Нібулон» – це соціальна опора регіону. Однак їх захопив підприємець із Краснодара, маючи статутний фонд свого підприємства усього 2 000 рублів.

Зараз аграрії Луганщини співпрацюють із міжнародними організаціями, які можуть відстежити повний маршрут перевезення вкраденого зерна. Відповідна інформація буде передана до міжнародних судів.

«Майже нічим обробляти землю та збирати врожай. Бо всю нову техніку росіяни вивезли. Зокрема, у «Агротона» забрали 40 одиниць автомобільного транспорту. Так, техніку з Новоайдарщини одразу перегнали до Перевальська, її відстежили за допомогою GPS. Навіщо вона там – незрозуміло», - наголосив очільник Луганщини.

Він зазначив, що аналогів такої техніки в росіян не було і вони не вміють нею користуватися. Трапляються випадки, коли окупанти не можуть впоратися навіть із запуском двигуна.

На деяких підприємствах через відсутність грошей люди відмовляються працювати. Як результат, там озимина ще залишається на полях, і це в серпні.

Читайте також: Британія допоможе відстежувати викрадене українське зерно

Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Загарбники неспроможні налагодити на окупованих територіях нормальне господарювання. Вони, зокрема, пропонують фермерам Луганщини по 7 рублів за літр молока проти 20 гривень торік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-