Наслідки аварії на Запорізькій АЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж на ЧАЕС – Міндовкілля

Наслідки аварії на Запорізькій АЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж на ЧАЕС – Міндовкілля

Укрінформ
Російські військові майже щодня обстрілюють майданчик захопленої ними ЗАЕС, а сама станція замінована.

Про це на сторінці у Фейсбуці написала радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лала Тарапакіна, передає Укрінформ.

Зазначається, що для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС. «На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС», - йдеться у дописі.

Площа потенційної зони відчуження складе до 30 000 км2 (як 10 Чорнобильських зон відчуження). Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

“Площа потенційної забрудненої території - до 2 млн км2 (площа трьох Україн). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі”, - зазначає радниця міністра.

Читайте також: Загроза ядерної катастрофи: Зеленський закликав світ посили санкції проти рф

Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих – десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених осіб – від 2 млн осіб. Також на неосяжну кількість років буде забруднена ріка Дніпро. Аварія може спричинити викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм.

У міністерстві зазначають, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії у Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.

Читайте також: Україна надіслала листи в ООН та МАГАТЕ з вимогою направити безпекову місію на ЗАЕС

Як повідомлялось, що ЗАЕС є найбільшою станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими. На території станції знаходиться близько 500 військових, багато техніки. Наразі, через обстріли з шести енергоблоків працює лише два.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-