В Україні запустять три системи з контролю наданої зброї - Резніков

В Україні запустять три системи з контролю наданої зброї - Резніков

Укрінформ
В Україні для моніторингу, контролю та логістичного забезпечення військової техніки та озброєння, яку надають країни-партнери, будуть використовуватися три спеціальні системи.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час презентації нового модуля інформаційно-аналітичної системи СОТА для моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів.

«Згідно з нашими планами, будуть 3 системи, пов’язані із моніторингом, контролем і логістичним забезпеченням постачання військової техніки та зброї Україні», - повідомив Резніков.

Він відзначив, що росіяни зараз активно просувають наратив про нібито неналежне використання Україною зброї, наданої міжнародними партнерами, тож запровадження потужної та якісної інформаційної системи моніторингу дозволить мати максимальний контроль над озброєнням, яке постачається в Україну.

Він нагадав, що в 2019 році Україні в обмеженому обсязі була надана натівська система LOGFAS – найкраща в світі логістична система, а в українських військових навчальних закладах уже відкрили курси підготовки операторів цієї системи.

Читайте також: Контроль за постачанням озброєння: в Україні створили інформаційну систему

Крім того, Міноборони офіційно звернулось до НАТО через штаб квартиру в Брюсселі з проханням дати Україні розширений пакет ліцензій, а також технічних працівників для допомоги в оволодінні цією системою. Головною метою для вищого військового керівництва є запровадити таку систему в армії до бригадного рівня, зазначив Резніков.

Як пояснив міністр, система дозволяє контролювати все від митних операцій на кордоні до постачання кінцевому споживачу. Крім того, система повідомляє й про потребу у боєприпасах, запчастинах тощо. На запровадження програми знадобиться близько двох років, але почати роботу над цим потрібно вже сьогодні.

Крім того, за словами Резнікова, після повномасштабного вторгнення українські та американські ІТ фахівці створили нову програму, яка забезпечує базові логістичні підходи контролю озброєння. Найближчим часом вона буде презентована на засіданні уряду, анонсував міністр.

Третьою системою контролю, за словами міністра, буде згаданий модуль інформаційно-аналітичної системи СОТА.

Читайте також: «Рамштайн-4» на тлі «проблем у ЗСУ» за версією The Wall Street Journal

Міністр оборони також відзначив, що на сьогодні міжнародні партнери мають повний доступ для перевірки ефективності застосування їхньої зброї в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, у Раді нацбезпеки та оборони створили та презентували новий модуль інформаційно-аналітичної системи СОТА для моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів. Модуль дає змогу контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати поставки зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, відповідністю стандартам НАТО, віднесенням до радянських зразків озброєння тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-