Фукуяма: Найбільш реалістична стратегія для України – повернути Херсон та порти на Азові

Фукуяма: Найбільш реалістична стратегія для України – повернути Херсон та порти на Азові

Укрінформ
Повернення Донбасу буде важко здійснити в найближчі кілька місяців.

Як передає Укрінформ, про це американський філософ та політолог Френсіс Фукуяма сказав в інтерв'ю DW.

«Думаю, що найбільш реалістична стратегія на даний момент – зосередитись на півдні країни, знову відкрити Україні доступ до Чорного моря, повернувши Херсон та порти на Азовському морі. Це важливіше, ніж Донбас. Я думаю, що повернення Донбасу буде важко здійснити в найближчі кілька місяців», - заявив Фукуяма.

За його словами, до кінця літа ми можемо побачити реальний прогрес на півдні.

«Для України це дуже, дуже важливо – відновити доступ до чорноморських портів, щоб відновити експорт усіх своїх сільськогосподарських товарів, розірвати російську блокаду Одеси», – додав політолог.

На його думку, саме звільнення Херсона та зняття блокади портів стане реальною передумовою для припинення вогню.

«Я собі це так уявляю, що саме на цьому вони (українці – ред.) збираються зосередитись. Вони вже почали наступ у районі Херсона і досягли там деякого прогресу. Якщо, скажімо, до вересня чи жовтня вони справді звільнять цей район, це закладе передумови для початку серйозних переговорів про припинення вогню. Але я не думаю, що українці зможуть домогтися їх до того, як відкриють доступ до зовнішнього світу Чорним морем», - заявив Фукуяма.

Читайте також: путін блефує, коли каже, що армія рф «ще навіть не починала» - Фукуяма

Як повідомлялося, 13 липня у Стамбулі відбулася зустріч військових делегацій міністерств оборони Туреччини, України та рсії, а також делегації ООН з вивезення з України зерна Чорним морем.

Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак наголосив, що за результатами зустрічі у Стамбулі сторони домовилися сформувати Спільний координаційний центр під егідою ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-