Денісова розповіла, куди росіяни вивозять людей з України

Денісова розповіла, куди росіяни вивозять людей з України

Відео
Укрінформ
У Офісу Омбудсмана наразі є інформація про вивезення наших співгромадян з України у рф у Чувашію, зокрема – у райони неподалік Чебоксар, село Шомікове тощо.

Про це в ефірі телеканалу «Настоящее время» поінформувала Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова, передає Укрінформ.

«Що стосується (вивезення – ред.) наших громадян у рф, то ми маємо дані від російських громадян – волонтерів, і від самих (українських – ред.) громадян (яких вивезли – ред.). Наприклад, учора нам надійшов дзвінок про те, що у 30 км від міста Чебоксари знаходяться 1000 наших громадян, і вони дуже хочуть виїхати», - поінформувала Денісова.

Читайте також: Венедіктова розповіла, як рашисти втягують українських дітей у війну на своєму боці

Також, за її словами, в Офісі Омбудсмана є інформація про те, що до санаторію «Багряні вітрила», що знаходиться у селі Шомікове (Республіка Чувашія), були вивезені рф 1000 громадян з Маріуполя, і вони хочуть їхати додому в Україну, або хочуть виїхати у ЄС, щоб не перебувати у рф незрозуміло у яких умовах і неясно чому.

«Також є табір у Леонідівці Пензенської області. Також є місто Тихвин Ленінградської області. Також є у Володимирі якийсь благодійній фонд рф, куди привезли групу українських підлітків, 14 і 15 років, з Донецької і Луганської областей», - уточнила Уповноважений ВРУ з прав людини.

Окремо вона поінформувала щодо «евакуації» з тимчасово захоплених територій Донецької і Луганської областей, що перший вивіз звідти був здійснений 18 лютого – за наявними даними, рф тоді вивезла 90 тисяч наших громадян.

Читайте також: загарбники примусово вивезли до рф ще одну групу українських дітей - Денісова

За словами Денісової, у селі Леонідівка (Пензенська область) знаходиться три табори, де перебувають саме ті люди, які були вивезені ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Відповідаючи на питання, у яких умовах українські громадяни знаходяться у цих таборах у Пензенській області та у Чувашії, Омбудсман повідомила, що, скажімо, один із таборів у Пензенській області - це табір, де 10 корпусів, які огороджені сіткою-рабицею, і там є КПВВ.

«Ті громадяни росії, які з ними (вивезеними українцями – ред.) проводили розмови, розповідають, що стан у них (українців – ред.) дуже такий тривожний. Наші громадяни морально виснажені, вони були вивезені ще у зимовому одязі, у якихось спортивних брюках, гумовому взутті і якихось фуфайках», - поінформувала український омбудсман.

За її словами, діти, які народилися раніше у бомбосховищах, перебували без грудного вигодовування і вимагали певного харчування, і деякі волонтери зібрали гроші, придбали необхідні речі і передали.

Читайте також: загарбники вивозять зерно та продукти з окупованих територій - Денісова

«Тобто, люди не розуміють, що з ними далі буде відбуватися. І тому ми наразі намагаємося все ж таки разом зробити так, щоб вивезти їх у країни ЄС», - заявила Денісова.

Водночас Денісова висловила думку, що ті дані, які надає рф щодо вивезених з України осіб, можуть бути завищеними.

«Але я учора спілкувалася з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Вони підтверджують не менше 550 тисяч (вивезених українців – ред.). Тобто у них же там є представник, який працює у рф, який сам об’їхав кілька областей і встановив місце знаходження там наших громадян. І вони там наразі надають допомогу нашим громадянам», - поінформувала Денісова.

Також про вивезених у рф українців, за її словами, повідомляють ті росіяни, які сприяють у вивезенні наших громадян до країн ЄС, наприклад, через Нарву в Естонію.

Читайте також: До посольства рф у Ризі прийшли жінки, щоб засудити насильства рашистів над українками

«Так, вони можуть не співпадати у кількості. Але ми ж бачимо конкретні прізвища людей. Так, може бути, що їхня кількість є меншою (за заявлені дані у рф – ред.). Але коли я знаю, маючи список із 170 громадян, наприклад, яких вивезли у Ямало-Ненецький округ, і знаю адреси їхнього місцезнаходження – це підтверджує те, що наші громадяни там є», - заявила український омбудсман.

У свою чергу вона зазначила, що наразі є дані про те, що з Маріуполя було вивезено 130 тисяч наших громадян. «Це – тільки з Маріуполя. А вивозять же з усіх окупованих територій наразі» - уточнила Денісова.

Також вона розповіла, що Офіс Омбудсмана намагається організувати виїзд у Естонію сім’ї з Маріуполя - чоловіка з жінкою і двох дітей. За її словами, одна дитина народилася під час бомбардування у підвалі у Маріуполі.

«Сім’я змогла виїхати у Ростов-на-Дону. Це ті люди, які втекли туди самі, тому що вони не могли нікуди більше втекти, і тому вони наразі хочуть виїхати у ЄС. Але у них немає документів на цю дитину. Вони змогли взяти довідку у лікарні Ростова-на-Дону лише про те, що ця жінка нещодавно народила дитину», - заявила Уповноважений ВРУ з прав людини.

Як повідомлялося, 21 квітня Денісова поінформувала, що російські ЗМІ повідомили, що з території України у рф було вивезено більше 915 тисяч осіб, з яких 170 тисяч– це діти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-