НАН закликає наукову спільноту припинити співпрацю з російськими вченими

НАН закликає наукову спільноту припинити співпрацю з російськими вченими

Укрінформ
Національна академія наук України закликає міжнародну академічну спільноту повністю припинити наукову співпрацю з російськими вченими.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у зверненні Ради молодих вчених НАН України до міжнародної академічної спільноти щодо війни Російської Федерації проти України, опублікованому у Фейсбуці.

"Дорогі колеги! У час, коли незламне військо України та весь наш народ дають достойну відсіч у нерівному двобої з однією з найсильніших світових потуг – кримінальним автократичним російським режимом, ми щодня отримуємо теплі листи підтримки від наших колег – науковців з-за кордону, за які ми щиро вдячні. Оскільки всі запитують, чим вони можуть нам допомогти, то вважаємо за потрібне наголосити на наших пріоритетах", - зазначають автори звернення.

Українські вчені зауважують, що "російська академічна спільнота в сучасних умовах активно сприяє російському режимові не лише в нагнітанні нової гонки озброєнь, а й у глобальному просуванні офіційної імперської політики Росії".

На додачу до санкцій щодо агресора українські вчені вважають важливим припинення усіх форм наукової співпраці з російськими вченими: від грантового фінансування до публікації результатів досліджень у міжнародних виданнях.

"Збройні сили України нині перебувають на передньому краї боротьби не лише за свою державу, а й за спільне благо всього прогресивного людства. Кожен, хто поділяє наші цінності, може пожертвувати посильну для себе суму фінансової допомоги нашій армії. Перекази з-за кордону приймаються як на офіційний рахунок Міністерства оборони України, так і на рахунки вже перевірених часом авторитетних волонтерських фондів України", - ідеться у зверненні.

Також вчені акцентують на тому, що сьогодні "накопичені за тисячоліття надбання культури опиняються в руках варварів. Приборкані людством сили природи та мирний атом через протиправні дії Росії знову можуть вийти з-під контролю. Це створює безпрецедентну загрозу для існування людства".

"Нищівний вир війни точно не є стихією людей науки, але сьогодні наша і ваша місія є спільною та важливою як ніколи", - впевнені науковці.

Вони наголошують, що "безідейній гнучкості й пристосуванству політиків треба протиставити властиву науковцям непохитну віру в цінності свободи й гуманізму. Пропагандистським штампам і фейкам – холодний критичний розум. Стражданням та руйнуванням – творчу працю й поступ".

"Боротьба нашого народу є боротьбою за Україну та Європу, за мир і кращий світ", - підкреслюють вчені.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада закликала міжнародну спільноту визнати президента Російської Федерації Володимира Путіна воєнним злочинцем та посилити санкції не лише проти нього, а й проти росіян.

В українському парламенті переконані, що останні дії РФ, яка продовжує повномасштабну війну проти України, можна розцінювати винятково як міжнародний тероризм.

Президент РФ Володимир Путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають в житлові будинки українців.

В Україні запроваджений воєнний стан та оголошена загальна мобілізація. Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Збройні Сили України, за підтримки усього народу, мужньо протистоять агресії. За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії наразі становлять близько 4500 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-