На сході України торік від бойових дій загинули четверо дітей, восьмеро поранені

На сході України торік від бойових дій загинули четверо дітей, восьмеро поранені

Укрінформ
Від бойових дій на території Донецької та Луганської областей упродовж 2021 року загинули четверо дітей, восьмеро поранені.

Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляє в Телеграмі.

"Війна на сході України продовжує забирати життя українських дітей. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини у 2021 році від бойових дій постраждало 12 дітей", - написала вона.

Так, четверо з-поміж постраждалих дітей загинули, восьмеро - зазнали поранень. За весь період конфлікту були зафіксовані 152 випадки смерті дітей.

Денісова наголошує, що ситуація на територіях, які охоплені військовими діями, негативно впливає на права та інтереси українських дітей.

"Збройний конфлікт, окупація територій змінюють життя дитини та залишаються раною на все життя. За даними Міністерства соціальної політики України, на кінець 2021 року такий статус отримали 77 033 дитини. З них левова частка – 99,8% отримала такий статус через психологічне насильство (76 937 дітей)", - зауважила вона.

Уповноважена Верховної Ради відзначила, що окупаційні адміністрації на непідконтрольних уряду України територіях Донецької і Луганської областей продовжують систематично та методично реалізовувати заходи щодо формування в населення спотвореного світогляду та проводять інформаційні кампанії, які чинять психологічний тиск на дітей та молодь.

За її словами, через ще несформовану свідомість та недостатність знань, молоде покоління більше піддається впливу недостовірної інформації.

Так, нерідко ці заходи спрямовуються на здійснення масової мілітаризації дітей шляхом жорстких маніпуляцій під виглядом освітніх та просвітницьких заходів.

Зокрема наприкінці 2021 року в тимчасово окупованому місті Луганськ пройшла конференція з питань патріотичного виховання, унаслідок якої "уряд" так званої "ЛНР" затвердив програми патріотичного та духовно-морального виховання дітей та молоді на 2022-2024 роки.

Також представники окупаційної влади Росії з представниками "Русского дома" підписали документ "Стратегия популяризации русского языка и культуры среди молодежи в ближайшие два года".

"Таким чином, окупаційна влада РФ за підтримки представників російських навчальних закладів розробляють систему впровадження патріотичного навчання для примусового нав’язування хибного патріотизму, а також вживають рішучих дій щодо пропаганди ідей "Русского мира" та налаштування жителів ОРДЛО проти України", - резюмувала Денісова.

Уповноважена Верховної Ради звертає увагу на необхідність дотримання міжнародних норм, які встановлюють заборону залучення дітей до збройних конфліктів.

За її словами, у факультативному протоколі до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах наголошено на посиленні захисту дітей від участі у збройних конфліктах та вжитті всіх можливих заходів у цілях попередження вербування й використання дітей, включаючи вжиття правових заходів, необхідних для заборони і криміналізації такої практики.

У резолюції Ради безпеки ООН № 2427 (2018) наголошено на тому, що до дітей, які були завербовані збройними силами та збройними групами, і звинувачуються у скоєнні злочинів під час збройних конфліктів, необхідно ставитися насамперед як до жертв порушень міжнародного права та наполегливо закликати держави-члени дотримуватись застосовних зобов’язань згідно з Конвенцією про права дитини.

Крім того, статтею 30 закону України "Про охорону дитинства" закріплений обов’язок держави вживати всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, та дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

"Усі дії держави стосовно захисту таких дітей мають здійснюватися відповідно до норм міжнародного гуманітарного права. Засуджую будь-які дії, спрямовані на залучення дітей до участі у військових діях та збройних формуваннях", - наголосила омбудсман.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Офіс генерального прокурора відреагувати на військове виховання дітей і посилення антиукраїнської пропаганди на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Мілітаризація дітей в ОРДЛО: Денісова звернулась до Офісу генпрокурора

За її словами, у грудні 2021 року в школі № 4 міста Донецьк відбулась посвята дітей в "кадети". 47 хлопчиків та дівчат склали присягу та отримали відповідні посвідчення.

Денісова наголосила, що окупаційні адміністрації активно залучають дітей та молодь до набуття навичок рукопашного бою, стройової підготовки, поводження зі зброєю, нав’язують вивчення історії Російської Федерації та пропагують невід’ємність тимчасово окупованих територій України від "русского мира".

Також, за її даними, з 3 по 5 грудня 2021 року майже 10 тисяч учнів та педагогів з тимчасово окупованої території у Луганській області взяли участь у всеросійській громадсько-просвітницькій акції "Козачий диктант-2021".

8 грудня на тимчасово окупованій території Донецької області пройшла акція з метою розповсюдження та пропаганди "георгіївських стрічок" серед населення як символу "русской весны" для тимчасово окупованих територій України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-