Мілітаризація дітей в ОРДЛО: Денісова звернулась до Офісу генпрокурора

Мілітаризація дітей в ОРДЛО: Денісова звернулась до Офісу генпрокурора

Укрінформ
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Офіс генерального прокурора відреагувати на військове виховання дітей і посилення антиукраїнської пропаганди на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як передає Укрінформ, про це омбудсман повідомила у Телеграмі.

Денісова висловила занепокоєна нав’язуванням військового виховання серед дітей та посиленням пропаганди, спрямованої на знищення національної ідентичності українського населення на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

За її словами, у грудні 2021 року в школі № 4 міста Донецьк відбулась посвята дітей в «кадети». 47 хлопчиків та дівчат склали присягу та отримали відповідні посвідчення.

Окупаційні адміністрації активно залучають дітей та молодь до набуття навичок рукопашного бою, стройової підготовки, поводження зі зброєю, нав’язують вивчення історії Російської Федерації та пропагують невід’ємність тимчасово окупованих територій України від «русского мира», наголосила Денісова.

Також, за її словами, з 3 по 5 грудня цього року майже 10 тисяч учнів та педагогів з тимчасово окупованої території у Луганській області взяли участь у всеросійській громадсько-просвітницькій акції «Козачий диктант-2021».

8 грудня на тимчасово окупованій території Донеччини пройшла акція з метою розповсюдження та пропаганди «георгіївських стрічок» серед населення як символу «русской весны» для тимчасово окупованих територій України.

Денісова звернулась до Офісу генпрокурора щодо необхідності вжиття відповідних заходів реагування.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня представник уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим Ірина Верігіна заявила, що у Криму окупаційна влада проводить мілітаризацію дітей, відкриваючи кадетські корпуси та загони юнармії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-