У порту «Південний» на Одещині розмістять дивізіон патрульних катерів

У порту «Південний» на Одещині розмістять дивізіон патрульних катерів

Укрінформ
Дивізіон патрульних катерів буде розміщений у порту «Південний», що на Одещині. Він забезпечуватиме охоронно-оборонні функції портів у Чорному морі, а також острова Зміїний.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю УНІАН повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.

«Майбутній дивізіон патрульних катерів знаходитиметься у порту «Південний». Торік за допомогою Президента ми отримали причальний фронт у 120 метрів. Там буде локально розміщуватися цей дивізіон, який забезпечить безпеку мореплавства у прибережній морській зоні, охоронно-оборонних портах у Чорному морі. Також це охорона й оборона того ж острова Зміїний, захист комунікацій», - зазначив Неїжпапа.

Він нагадав, що Україна отримала від США катери типу «Айленд». Крім того, в 2021 році три екіпажі на ці катери пройшли підготовку в Балтиморі, США, а 6 грудня відбулося почесне підняття прапора на цих кораблях. «Два катери повноцінно увійшли до складу Військово-морських сил», - повідомив командувач.

Неїжпапа також розповів про розвиток військово-морських баз та багатьох інших напрямків, зокрема, ударних спроможностей. «Ракетний комплекс «Нептун» в наступному році отримає перший дивізіонний комплект і навесні буде повністю готовий та включений до складу ВМС України. Деяка техніка закуплена, перша так звана батарея вже готова», - повідомив командувач.

Він додав, що в Туреччині на 70% вже готовий корвет для ВМС ЗСУ. «Зараз у Туреччині вже готово більше ніж 70% корабля. Тобто в наступному році корпус буде підготовлений до спуску на воду. До кінця 2022 року цей наш корвет прийде на добудування в Україну як готова одиниця, протягом 2023 року його обладнають відповідною технікою і він буде готовий до державних випробувань. А у 2024 році його включать до складу ВМС», - зазначив Неїжпапа.

Крім того, важливим аспектом для ВМС є протимінна діяльність, адже береги Чорного й Азовського морів, які контролює Україна, мають невеликі глибини. Тож ймовірність використання мінної зброї з боку противника дуже велика. “У зв'язку з цим, ми повинні контролювати підводний простір. Тому придбання у Великій Британії двох перших протимінних кораблів (вони з дуже сучасної серії, що дозволить їм бути найсучаснішими у Чорному морі) сприяють набуттю протимінних спроможностей”, - сказав Неїжпапа.

Як повідомляв Укрінформ, 7 грудня в Одесі міністр оборони Олексій Резніков обговорив з командуванням Військово-Морських сил Збройних сил України розвиток вітчизняних ВМС.

Фото: МОУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-