Україна в ОБСЄ: Слів Росії про відсутність загрози з її боку недостатньо

Україна в ОБСЄ: Слів Росії про відсутність загрози з її боку недостатньо

Укрінформ
У Кремлі запевняють про відсутність загрози з боку Росії, однак ці слова не відповідають реальності і РФ продовжує утримувати потужне наступальне угруповання біля кордону з Україною.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"Минулого тижня речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що "Росія нікому не становить загрози". Таким чином Москва намагається заспокоїти міжнародну спільноту з приводу переміщення її збройних сил у безпосередній близькості від кордону з Україною. Однак після того, як Росія окупувала близько 7% території України, а її агресія вже забрала життя багатьох тисяч українських громадян, потрібно зробити більше, щоб довести, що Росія не є загрозою", - заявив він.

Український посол наголосив, що "слова та обіцянки мають відповідати добрій політичній волі щодо виконання зобов’язань за Мінськими угодами та реальних дій щодо деескалації ситуації на місцях".

"Чи Російська Федерація вже припинила тимчасову окупацію Криму? Чи, може, нарешті прийнято рішення припинити збройну агресію в окремих районах Луганської та Донецької областей України? Чи визнала Москва свою відповідальність за конфлікт і надала гарантії неповторення агресивних дій? Чи Російська Федерація відмовилася від планів нового військового наступу на Україну?", - поставив питання очільник української місії при ОБСЄ.

І відразу підкреслив, що цього не сталося. "Реальність говорить про протилежне. Російські збройні сили утримують постійне потужне наступальне угруповання біля України", - заявив Цимбалюк.

Він додав, що після завершення військових навчань цього літа російські збройні сили залишаються у європейській частині Росії, неподалік від кордону з Україною. При цьому, деякі з підрозділів знаходяться за кілька тисяч кілометрів від місць їх постійної дислокації.

"З 2014 року Росія систематично готує військову інфраструктуру у прикордонних з Україною районах, і тимчасово окуповані Донбас та Крим, разом із сильно мілітаризованими районами Чорного та Азовського морів, вже перетворено на військові форпости Росії на суверенній території України. З огляду на це, Росії знадобляться лише дні, щоб передислокувати особовий склад і почати нову повномасштабну атаку. Це – реальність", - заявив Цимбалюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-